The Times пише, що після окупації Донбасу російські збройні сили можуть вже навесні створювати загрозу для Дніпропетровщини.


Зі слів професора оборонних досліджень Королівського коледжу Лондона Майкла Кларка, жодна зі сторін не очікує рішення на полі бою цього року. А президенту Зеленському можливо доведеться прийняти втрату Покровська і Часового Яру заради наступу на Курську область.

Наземні бойові дії в Україні нині характеризуються підвищеною динамікою та непередбачуваністю, порівняно з попередніми 18 місяцями. Після раптового прориву українських військ через кордон у Курській області понад три тижні тому, Москва скористалася цією ситуацією для посилення свого тиску на українські сили на південному фронті, зокрема на Покровськ та Часів Яр у Донецькій області. Про це повідомляє видання The Times.

З настанням зимового періоду обидві сторони наполегливо змагаються за перевагу до листопада, адже холод і вологість сповільнять рух військ і знизять інтенсивність будь-яких наземних наступальних дій до весни наступного року.

Україна активізувала свої дії в Курській області, обережно здійснюючи маневри для скорочення флангів та збереження відкритих шляхів для відступу. Військові здійснюють спеціальні операції та артилерійські обстріли вздовж кордону з російськими регіонами — Брянською, Курською та Бєлгородською областями.

До того ж, Україна посилила атаки дронів на російські нафтопереробні заводи. Нещодавно два підприємства в Ростові зазнали масштабних пошкоджень після потужних атак з боку України. Київ також не припиняє вимагати від НАТО надання засобів для більш ефективних ударів по російській авіації. Тим часом видання вказує, що справжня битва за Курськ лише розпочалася цього тижня.

Українська сторона не розкриває точну кількість військ, задіяних у цьому наступі, намагаючись заплутати Кремль. Проте відомо, що значна частина їх найкращого озброєння та деякі підрозділи 80-ї, 82-ї та 95-ї повітряно-десантних бригад, а також кілька механізованих бригад беруть участь у бойових діях.

Росія натомість стягує сили з різних місць: з резервів, Чечні, Калінінграда, Криму та навіть з-за кордону, зокрема з Буркіна-Фасо.

Російські війська передислокували підрозділи 11-ї десантної бригади, 30-ї мотострілецької бригади та 2-ї танкової армії з Донбасу до Курська. Проте це не свідчить про значну зміну розстановки сил, адже російське командування зосереджене на захопленні Покровська, стратегічного об'єкта через його ключові транспортні маршрути.

Росія використовує на Покровському напрямку тактику невеликих піхотних загонів, які просуваються в групах по 8-10 осіб. Вони постійно змінюють свої позиції, після чого до них приєднується бронетехніка. Незважаючи на значні втрати та поранення, вони продовжують наступати. Українські захисники мають вигідні позиції для контратаки, проте стикаються з браком особового складу, боєприпасів та відпочинку, зазначає The Times.

Російські війська готові вкласти значні ресурси та сили для захоплення Покровська. Як і в ситуаціях з Маріуполем, Сєвєродонецьком, Бахмутом та Авдіївкою, вони прагнуть зруйнувати місто дощенту, щоб здобути контроль над його залишками.

Заволодіння Покровськом і стратегічними висотами Часів Яру створило б для Москви базу для подальшого наступу на північ і захід, що дозволило б їм захопити решту Донбасу та створити загрозу для Дніпропетровської області навесні наступного року.

Українські стратеги, ймовірно, сподіваються, що наступальна операція в районі Курська посилить політичний тиск на російського лідера, оскільки вартість його тривалої агресії стане більш очевидною для населення. Незважаючи на привабливість цієї мети для київських лідерів, вони, можливо, повинні будуть врахувати, що в процесі її досягнення можуть втратити контроль над Покровськом і Часовим Яром. У такому випадку і президент Зеленський, і Олександр Сирський можуть опинитися під політичним тиском.

Майкл Кларк, запрошений професор оборонних досліджень у Королівському коледжі Лондона, висловлює думку, що цього року жодна зі сторін не чекає вирішального успіху на полі бою. За його словами, обидві держави орієнтуються на значні військові дії у 2025 році.

Колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов висловив думку, що військовим ЗСУ варто утримувати позиції під Покровськом до середини вересня. Згідно з розвідувальними даними, до цього моменту ресурси ворога мають вичерпатися.

31 серпня офіцер Збройних Сил України Микола Мельник повідомив, що підкріплення на Покровський напрямок прибуло із затримкою.

Related posts