Після перерви російські сили знову розмістили у Чорному морі носії "Калібрів". Військовий пояснив, з якою метою це було зроблено.


В цілому, у складі Чорноморського флоту Російської Федерації налічується 8 ракетних носіїв, з яких п'ять є надводними суднами, а три — підводними човнами.

Після певної перерви ворог випустив у Чорне море підводний човен, на якому знаходяться чотири ракети "Калібр". Однак, через технічні обмеження, він не наближається до узбережжя Одещини та Миколаївщини. Як повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук, Чорноморський флот Росії загалом має у своєму арсеналі "Калібри", здатні вразити цілі з загальним залпом понад півсотні ракет.

"Зазвичай підводний човен розташовується в східній частині Чорного моря, оскільки його основне завдання, напевно, полягає в охороні бази 'Новоросійськ'. Якщо говорити про північну частину Чорного моря, зокрема від Криму на північ, ближче до південних узбережжів Миколаївської та Одеської областей, то там глибина не дозволяє здійснювати операції підводним човнам, які є на озброєнні Чорноморського флоту", - зазначив Плетенчук під час телемарафону.

Тому, за його словами, через технічні особливості субмарин ворог не може підійти впритул до узбережжя. Водночас надводні носії РФ на чергування у Чорне море противник виводити не наважується.

Згідно з інформацією, наданою Плетенчуком, у складі Чорноморського флоту Росії залишаються вісім ракетоносіїв, з яких п'ять – це надводні кораблі, а три – підводні човни. Принаймні сім з них продовжують бути в бойовій готовності. Представник зазначив, що п'ять російських ракетоносіїв обладнані вісьмома пусковими установками, тоді як три мають по чотири. Загалом ці кораблі можуть випустити 52 ракети типу "Калібр". Військовий підкреслив, що, хоча ефективність "Калібрів" на даний момент не є дуже високою, вони все ж залишаються серйозною загрозою, і нехтування заходами безпеки не є доцільним.

Військово-морські сили Збройних сил України повідомили, що протягом кількох днів у Чорному морі не спостерігається жодного корабля супротивника. Це може бути наслідком технічних несправностей, що виникли у підводних човнах противника.

Переважна частина кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації наразі перебуває в Новоросійську, проте в Каспійському та Середземному морях можна побачити чимало суден інших російських флотів. Як зазначив представник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, між цими морями існує мережа каналів, що теоретично дозволяє загарбникам перемістити свої кораблі до Азово-Чорноморського регіону.

Related posts