Перемовини з Росією: чи може бути компроміс у конфлікті?
Очільник Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив думку, що термін "нічию" може бути застосований до угод, укладених у Стамбулі. У своїй заяві він послався на історичний контекст, згадуючи про предків, що жили в минулі століття.
Лідер Білорусі Олександр Лукашенко 31 жовтня висловив думку, що Захід змінив свою позицію і тепер готовий обговорювати можливість завершення війни в Україні на основі компромісу. Цю заяву прокоментував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, про що повідомило російське агентство Interfax.
За його словами, термін "внічию" не відображає потенційний вихід із війни, яку в Росії охарактеризували як "кризу".
"На мою думку, термін 'внічию' не зовсім точно відображає важливість надійного захисту інтересів усіх учасників, включаючи загальноконтинентальний рівень", -- підкреслив міністр.
У даному контексті він нагадав про переговори, що проходили в Туреччині у 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення російських збройних сил.
"Ворожити безглуздо. "Внічию" -- це таке поняття, яке можна застосувати до різних ситуацій, у тому числі до речі, і до Стамбульських домовленостей", -- заявив Лавров.
Він підкреслив, що "перемога повинна належати справедливості".
"Лише тоді, коли стануть ясними умови для забезпечення справедливості, особливо для тих, чиї предки протягом багатьох століть населяли і обробляли ці землі, можна буде почати шукати відповідний термін для характеристики вирішення цієї кризи," — зазначив чиновник.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ "дуже відкритий" та не проти запрошення очільника Кремля Володимира Путіна на Саміт миру.
30 жовтня речник Путіна Дмитро Пєсков назвав інформацію про переговори щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі "вкидом". Він розкрив умови, на яких Москва готова розпочати переговори.