Пенсії, комунальні платежі, військовий стан та соціальні виплати: які нововведення очікують Україну у листопаді.
Для всіх наших шановних читачів є ціла низка дуже важливих новин. Справа в тому, що з 1 листопада 2024 року в Україні планується низка змін щодо військового стану, мобілізації, митниці та різних виплат.
На цей раз наші читачі дізнаються в деталях про нововведення. Давайте дізнаємося, які зміни чекають на українців під кінець осені.
В Україні було продовжено військовий стан та загальна мобілізація ще на 90 діб -- з 10 листопада 2024 року до 7 лютого 2025 року. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну це було 13 голосування.
У листопаді деякі категорії пенсіонерів матимуть підвищені набавки. Це стосується пенсіонерів, які досягнуто - 70, 75 та 80 років.
Надбавки, що залежать від віку, будуть розподілені наступним чином:
- 300 грн - додатково отримають українці з 70 до 74 років;
- 456 грн - цю суму отримають українці у віці від 75 до 79 років.
- 570 грн - додатково отримають українці з 80 років.
Також у листопаді додаткові кошти матимуть змогу отримати пенсіонери, які мають право на виплати Світової продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН).
Виплати для внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в важких життєвих ситуаціях, будуть продовжені до лютого 2025 року. Це означає, що з 1 листопада не планується жодних змін у нарахуванні фінансової допомоги. Таким чином, якщо фінансовий або майновий стан ВПО залишиться стабільним, виплати триватимуть до вказаного терміну.
Розмір допомоги у листопаді становить:
- для дітей та осіб з інвалідністю - 3 000 грн;
- для інших осіб - 2 000 грн.
Проте пенсіонери з ВПО, взяті на облік до 24 лютого 2022 року, повинні кожні шість місяців проходити процедуру ідентифікації. Це потрібно для підтвердження виплат призначеній особі.
Для більшості українців у листопаді не відбудуться істотних змін у нарахуванні плати за газ, воду чи електроенергію. Проте в останній місяць осені все ж таки принесе деякі зміни до комунальних тарифів для окремих категорій споживачів.
У листопаді ціна газу для побутових споживачів, які користуються послугами "Нафтогазу", залишатиметься на рівні 7,96 грн. за кубометр. Ціни на газ у решти постачальників будуть у межах від 7,7 грн. за кубометр до 9,90 грн.
У зимовий період 2024-2025 років громадяни України зможуть скористатися новою формою державної підтримки для закупівлі твердого пального.
Розмір додаткової фінансової допомоги встановлюється для кожного домогосподарства окремо, з урахуванням зростання цін на твердий вид пального. Очікується, що виплати будуть здійснені до завершення грудня 2024 року.
У листопаді не відбудуться зміни у нарахуванні плати за спожиту електроенергію. Чинний тариф на електроенергію для домашніх споживачів діє з 1 червня 2024 року та становить 4,32 грн за кВт-год. За наявності двозонного лічильника нічна ставка дорівнюватиме 2,16 грн за кВт-год. Ці тарифи діятимуть до кінця квітня 2025 року.
Також з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року власники електричних систем опалення зможуть скористатися пільговим тарифом, який становитиме 2,64 грн за кВт-год. за умови, що місячне споживання не перевищить 2000 кВт-год.
Починаючи з 1 листопада 2024 року, в усіх українських містах вводяться нові обмеження швидкості. Тепер максимальна дозволена швидкість на автомобільних шляхах становитиме 50 км/год. Окрім того, правила дорожнього руху залишаються в силі, і активуються норми, що стосуються "зимового періоду", коли ризик для учасників дорожнього руху зростає.
У зв'язку з цими змінами на певних відрізках доріг, де раніше дозволена швидкість становила 80 км/год, будуть встановлені нові знаки, які знижують ліміт швидкості до 50 км/год.
З 10 листопада 2024 року в країнах ЄС набувають чинності нові правила перетину кордону. На кордонах почне працювати нова IT-система -- EES (Entry/Exit System).
Система автоматично реєструватиме в'їзд і виїзд всіх іноземців, які потрапляють до Шенгенської зони. Це стосується також громадян країн, що не є членами ЄС, зокрема України, незалежно від використання віз або безвізового в'їзду.
Після впровадження EES, замість традиційних штампів у паспорті, буде використовуватися технологія сканування обличчя та відбитків пальців. Біометричні дані, такі як зображення обличчя та відбитки пальців, будуть зніматися лише під час першого в'їзду й зберігатимуться в системі протягом трьох років. Повторна їх здача не знадобиться.
З початку листопада 2024 року Національний банк України почне процес вилучення з обігу старих банкнот номіналами 50 та 200 гривень, які були випущені в період з 2003 по 2007 роки. Ці купюри будуть поступово замінюватися на нові, які мають сучасний дизайн та поліпшені елементи захисту, запроваджені в обіг з 2014 року.
Нагадуємо, що введені нові норми бронювання від призову: деякі співробітники залишаться під захистом ТЦК.
Раніше повідомлялося, Укрпошта спізнюється з повістками: як уникнути штрафу за "прострочений" лист від ТЦК.