Папа звернувся до індонезійських священнослужителів з закликом до взаєморозуміння та визнання внеску кожного - Vatican News.
о. Яків Шумило, ЧСВВ - Святе місто Ватикан
Після обіду, 4 вересня 2024 р., Папа Франциск зустрівся в катедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Богородиці у Джакарті з єпископами, священиками, дияконами, богопосвяченими особами, семінаристами та душпастирськими співпрацівниками. Промовляючи після привітання Голови єпископської конференції Індонезії та свідчень священників, черниці та катехитів, Святіший Отець зосередився на особливостях віри, братерства та співчуття, які виражають шлях Церкви у Індонезії.
На початку свого звернення Папа зазначив, що Індонезія — це велика країна, багата на природні ресурси, які можуть стати як причиною гордовитості, так і нагадуванням про Бога, Його присутність у всесвіті та в нашому житті (див. Бут. 1; Сир. 42,15-43,33). "У жодному куточку цієї дивовижної землі, у жодній миті життя мільйонів її жителів немає нічого, що не було б Його даром, знаком Його безкорисливої і безмежної любові, - підкреслив Святіший Отець. - І сприйняття всього цього через призму смиренних очей дитини допомагає нам повірити, визнати свою скромність та бути улюбленими (пор. Пс 8), а також виховувати в собі почуття вдячності й відповідальності".
Обговорюючи тему братерства, Папа акцентував увагу на тому, що справжнє братерство полягає в прийнятті один одного, визнаючи рівність у всій різноманітності. "Ця цінність є близькою до традицій індонезійської Церкви, яка проявляється у відкритості до різних реалій, що її оточують, і в культурному, етнічному, соціальному та релігійному аспектах, визнаючи внесок кожного та щедро ділячись своїм унікальним досвідом", - підкреслив він.
Підкреслюючи важливість співчуття, Святіший Отець зазначив, що воно дуже тісно пов'язане із братерством. "Як ми знаємо, співчуття полягає не в тому, щоб роздавати милостиню нужденним братам і сестрам, дивлячись на них з точки зору власної безпеки й привілеїв, а навпаки, співчуття означає наблизитися один до одного, відкинувши все, що може перешкодити нам схилитися, щоб по-справжньому зблизитися з тими, хто на землі, і таким чином підняти їх та повернути їм надію", - зауважив Папа. За його словами, світ тримається не на розрахунках корисливих інтересів - "які, як правило, руйнують творіння і розділяють спільноти", - а на співчутті, яке змушує нас бачити речі "у світлі любові".
Отже, підсумовуючи, Святіший Отець закликав усіх присутніх залишатися стійкими у своїй вірі, бути "відкритими до всіх у братерстві та близькими до кожного у прояві співчуття".