Опубліковані дані спостережень за Великою червоною плямою на Юпітері.


Протягом трьох місяців, з грудня 2023 року по березень 2024 року, космічний телескоп активно досліджував величезну планету Юпітер, що перебувала на відстані від Сонця в межах 630 до 820 мільйонів кілометрів.

За цей час астрономи встигли виміряти розмір, форму, яскравість, колір і завихреність Великої червоної плями у період повного циклу коливань. Вони виявили, що Велика червона пляма не така стабільна, як може здатися. Вона коливається у своїй еліптичній формі, похитуючись як желе.

На першому зображенні представлено вісім фотографій Юпітера, зроблених протягом чотирьох місяців. Планета має характерний смугастий вигляд, з коричневими та білими горизонтальними смугами хмар. Ці смуги класифікуються як поясні (повітря, що опускається) та смугові (повітря, що піднімається).

На другому зображенні є можливість детально розглянути Велику червону пляму, що утворилась у той же період. Вона виглядає як великий червоний овал, розташований серед смуг кремових хмар.

Велика червона пляма — це величезний буревій на Юпітері, що триває вже не менше кількох сотень років. Ця аномальна формація має такі розміри, що її діаметр перевищує Землю приблизно в 1,3 рази. Всередині Великої червоної плями вітри можуть розганятися до вражаючих 432 км/год.

Related posts