Окупантам слід вчитися у Збройних Сил України, адже ми також вдосконалюємо свої методи роботи, -- заявила речниця ОТУ "Луганськ". 6 жовтня 2024 року
Ілюстративне зображення: facebook.com/24th.brigade
Найскладніша ситуація у районі Торецька та Нью-Йорка
Які події розгортаються в боях на Торецькому, Краматорському та Сіверському фронтах?
Загалом на цих напрямках ситуація залишається складною, проте контрольованою. Відносно стабільна ситуація біля Часового Яру - противник штурмує малими групами без застосування техніки. На Сіверському напрямку на перший погляд спокійніше, там менша статистика штурмів, проте ворог наступає із броньованою технікою, що ускладнює завдання нашим захисникам. Найскладніша ситуація залишається у районі Торецька та Нью-Йорка, противник намагається прорвати нашу оборону, постійно напирає живою силою. На всіх напрямках ворог застосовує артилерію, авіацію і дрони.
Щодо броньованої техніки -- це стара розконсервована техніка чи нові зразки?
Наскільки я знаю, головним чином мова йде про застарілу радянську техніку, таку як танки Т-62 та старі бойові машини піхоти. Окрім того, противник використовує сучасну російську військову техніку, зокрема безпілотники, FPV-дрони та розвідувальні апарати, що виготовлені на сьогоднішній день.
Чи зміцнюють російські війська свої позиції в певних напрямках?
Вони зміцнюють свої позиції в усіх аспектах. Ми постійно спостерігаємо за постачанням боєприпасів, дронів та логістичних засобів, а також за поповненням ворога на їхніх позиціях. Наразі російські війська переважно використовують тактику малих підрозділів. Це призводить до десятків атак на день, проте здійснюються вони невеликими групами по 3-4 особи. Як вже було зазначено, на Сіверському напрямку проводяться штурми з використанням техніки, тоді як у районі Часового Яру противник застосовує малі підрозділи, а на Торецькому напрямку тривають бої в міських умовах, що має свої особливості. Росіяни добре вчаться на наших помилках. Те, що ми почали використовувати на початку повномасштабного вторгнення, вони зараз впроваджують, зокрема, це стосується тактики малих груп. Варто зазначити, що більшість атак ворога в нашому секторі є безрезультатними.
Практично кожен наш запущений дрон потрапляє в ціль
Чи вдається нам використовувати нові стратегії та методи в боротьбі з російськими загарбниками?
Безумовно, ми постійно вдосконалюємо наші методи й адаптуємо їх до нових викликів. Одним з ключових напрямків є впровадження безпілотних літальних апаратів. Ми прагнемо використовувати FPV-дрони більш ефективно, ніж наші супротивники — практично кожен наш дрон досягає своєї мети. Навчання з використання FPV-технологій відбувається безперервно, причому самі бійці не лише освоюють виготовлення дронів, але й передають свої знання іншим.
Він миттєво турбується про родину, покриває витрати на іпотеку і вирушає на фронт в Україні.
Згідно з інформацією Генштабу ЗСУ, російські війська вже понесли втрати, що перевищують 650 тисяч осіб. Чи відбуваються зміни в якості цього "людського ресурсу"?
На нашому напрямку розгорнуті штатні підрозділи, укомплектовані контрактниками, які також регулярно поповнюються новими військовими за контрактом. Нещодавно в Росії затвердили розмір одноразової виплати при підписанні контракту — 1 мільйон рублів. Це сума, яка дорівнює вартості квартири в Підмосков'ї. Уявіть, яке значення це має для "Ваньки з глибинки". Він може одразу забезпечити свою сім'ю, погасити іпотеку і вирушити на фронт з впевненістю, що його близькі не залишаться без засобів до існування. Саме тому ми спостерігаємо значну кількість контрактників серед російських військових.
Наскільки вони підготовлені, тобто наскільки їх складно утилізувати?
Утилізація проходить на високому рівні. Звісно, вони проходять якусь підготовку, але їхня мотивація дуже низька. Росіяни кидають позиції, є непоодинокі випадки дезертирства, адже вони отримали гроші -- це все, що їм було потрібно. Якщо вони біжать на нас з автоматами, то ми успішно відбиваємо ці штурми. Щодо екіпірування, вони оснащені нормально -- бронежилет, каска, російський піксель, все є.
"Дайте нам все, що у вас є, і ми переможемо"
12 жовтня пройде 25-та конференція партнерів України в рамках формату "Рамштайн". Які, на вашу думку, можуть бути результати цієї зустрічі?
Я впевнений, що тільки потужна Україна зможе змусити Росію до миру. Усе, що зміцнює нашу державу, вносить вклад у боротьбу проти агресора. Проте реальну силу Україні надають її громадяни. Тому важливо долучатися до військових структур, підписувати контракти з підрозділами Збройних Сил, підтримувати тих, хто вже два роки веде запеклі бої, а також активно волонтерити і робити фінансові внески. Це все неодмінно наблизить нас до перемоги.
Щодо арсеналу — чи варто збільшити його обсяги, чи краще зосередитися на поліпшенні якості наявної зброї?
Чим більше у нас озброєння, тим більша наша перевага. Ми готові використовувати будь-які засоби для боротьби. Наш бойовий дух на неймовірному рівні, і випадки, коли наші хлопці швидко освоюють нові артилерійські системи за короткий термін, стали звичними. Саме тому ми звертаємося до наших західних партнерів: надайте нам все, що у вас є, і ми досягнемо перемоги.