Обмін полоненими: Україна передала Росії кадирівців, яких командир охарактеризував як "дівчатка" - Деталі | Експрес онлайн
Акраман Масхабов, кадр з відеозапису.
У процесі обміну військовополоненими Росія отримала назад чотирьох бійців з підрозділу "Ахмат". Командир цього підрозділу, Апті Алаудінов, в гумористичному ключі охарактеризував їх як "дівчат" і навіть запропонував Збройним Силам України "залишити їх у себе".
Із 95 військових, які повернулися до Росії у п'ятницю, лише п'ятеро старші 27 років. Вік ув'язнених говорить про те, що вони могли бути строковиками. Під час вибіркової перевірки прізвищ у списку журналістам вдалося встановити, що у серпні в полон потрапили шестеро: п'ятеро - у Курській області, а місце захоплення одного з них залишається невідомим.
Серед тих, хто був обміняний, є четверо представників підрозділу "Ахмат": 27-річний Саїд-Хамзат Тааєв, 30-річний Руслан Махмудов, 22-річний Магомед Амашаєв та Акраман Масхабов, згідно з інформацією від "Важливих історій". Останній здобув популярність, потрапивши в полон у худі, вартістю дві тисячі доларів. У серпні український проект "Хочу жити" опублікував відео з ним, і саме тоді його особу підтвердило Агентство.
У вересні командир спецпідрозділу "Ахмат" Апті Алаудінов висловив свою думку щодо відео, на яких чеченські військові, які потрапили в полон, телефонують своїм близьким. Він підкреслив, що історично для чеченців здаватися в полон вважалося великим соромом і закликав полонених розглянути можливість самогубства.
"Як ви збираєтесь після того, як підняли лапки і здалися, як дівчата в полон, як ви взагалі збираєтеся жити? Навіть зараз [коли] ти в полоні, просто встань, візьми щось - ручку, цвях, чорт - накинься на когось, зроби все, щоб тебе вбили", - сказав командир "Ахмата" у відеозверненні до родичів полонених.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повернув додому ще 95 Захисників України. "Особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки та були "засуджені": 28 до тривалих термінів, а 20 - до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора", - зазначили у Коордштабі.
Серед тих, хто був звільнений з полону, є нацгвардійці, військові моряки, бійці ЗСУ, прикордонники, а також представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони, які боронили Маріуполь, Донеччину, Луганщину, Київську, Харківську, Чернігівську та Херсонську області. У загальному списку звільнених – 69 солдатів і сержантів, а також 26 офіцерів.
Багато наших звільнених військових страждають від серйозних хвороб та наслідків тяжких травм, а також зазнали значної втрати ваги внаслідок катувань і браку їжі. У Коордштабі підкреслили, що обмін відбувся завдяки підтримці Об'єднаних Арабських Еміратів. Загалом з полону ворога вже визволено 3767 осіб.