Нове дослідження: мавпи володіють навичкою, притаманною лише дельфінам, слонам і людям (фото)


Крихітні мавпочки, що живуть у лісах Південної Америки, мають багато сюрпризів.

Маленькі мавпочки з родини ігрункових виявилися справжніми дивами природи. Вони ведуть складне соціальне життя у зграях на верхівках дерев у тропічних лісах Південної Америки. Дослідження, опубліковане в журналі Science, виявило, що члени цих зграї навіть використовують імена для звернення один до одного. Ця здатність спілкуватися за допомогою імен притаманна лише найінтелектуальнішим істотам, таким як слони, дельфіни та люди, зазначає ScienceAlert.

У Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб бути в курсі найновіших та найзахопливіших новин з наукового світу!

За словами вчених, мавпи з родини ігрункових, використовують особливі крики для ідентифікації та спілкування один з одним. Досі єдиними приматами, які ідентифікували один одного на ім'я вважалися лише люди. Результати дослідження можуть допомогти краще зрозуміти походження мови у наших предків.

Щоб розкрити секрети мавп, автори записали природні розмови між парами приматів, які не могли бачити один одного, але могли чути. Дослідники прослуховували особливі крики, які, як вважалося, можуть бути унікальним типом звуків для комунікації. Мавпи використовують ці звуки для формування діалогів і в них також можуть бути закодовані подробиці про те, хто їх видає, припустили вчені.

Завдяки унікальним характеристикам звуків, вчені запропонували ідею, що під час спілкування між собою мавпи можуть застосовувати ці звуки для ідентифікації один одного, що фактично є своєрідним процесом іменування. Дослідження підтвердило, що мавпи дійсно використовують специфічні звукові сигнали, щоб вказувати на конкретних представників свого виду. При цьому вони чітко сприймали та адекватно реагували на звуки, які адресувалися їм особисто.

На думку дослідників, це відкриття акцентує увагу на складності соціальної взаємодії серед мавп, які мешкають у Південній Америці. В ході дослідження було виявлено, що представники зграї застосовують унікальні вокальні знаки для звернення до кожної окремої особи, а також послідовно використовують певні звукові елементи для кодування конкретних імен.

Вчені вважають, що кожна особина в зграї здатна засвоювати свої імена через процес соціального навчання. Цей механізм не обмежується лише молодими або близькими родичами, адже дослідження демонструють, що навіть дорослі мавпи, які не є родичами, можуть переймати імена та нюанси вимови один у одного. Це свідчить про те, що вони вчаться не лише самим іменам, але й діалектам, спостерігаючи за іншими членами зграї в природному середовищі.

Мавпочки, що належать до родини ігрункових, населяють тропічні ліси Південної Америки. Дослідники вважають, що голосові позначення, які використовують представники зграї, надають їм адаптивні переваги. У густих кронах дерев видимість обмежена, проте використання голосових міток як своєрідних імен допомагає мавпам зберігати соціальні зв'язки та підтримувати згуртованість групи. Вчені припускають, що подібним чином могли розвиватися соціальна комунікація та мова у деяких предків людини.

Як уже писав Фокус, парниковий газ, у 80 разів потужніший за CO2, швидко наповнює атмосферу Землі. Діяльність людини призводить до викидів в атмосферу планети приблизно 2/3 метану і це дуже велика проблема.

Також Фокус писав про те, чому у тварин-альбіносів червоні очі. Насправді відповідь на питання про те, чому тварини з білим кольором шкіри або шерсті, мають незвичайні очі, криється в тому, що саме додає зоровим органам колір.

Related posts