Чи це новий акт агресії з боку Росії? У Балтійському морі стався розрив величезного комунікаційного кабелю.
Головний комунікаційний кабель, який зв'язує Німеччину та Фінляндію, перестав працювати через пошкодження невідомого походження. Оператор кабелю вже розпочав ремонтні роботи і, хоча офіційну версію події поки що не озвучували, журналісти допустили причетність Росії.
О 4 ранку 18 листопада було зафіксовано несправність кабелю C-Lion1, що з'єднує Сантахаміну (Фінляндія) з Ростоком (Німеччина). Про це повідомила фінська державна компанія Cinia, зазначивши, що ремонтні роботи вже розпочато.
"Ремонтні роботи вже розпочато, а судно для виконання ремонту підготовлено до виїзду на місце інциденту. Хоча точний термін виконання робіт наразі не встановлений, зазвичай процес ремонту морських кабелів займає від 5 до 15 днів," - повідомили в компанії.
Обставини події поки що не розкриті, і можливі причини наразі встановлюються. Представники компанії Cinia повідомили, що міжнародні телекомунікаційні зв'язки Фінляндії підтримуються через кілька маршрутів, тож вихід з ладу одного з кабелів не призведе до збоїв у роботі постачальників послуг. У разі аварійної ситуації трафік просто буде перенаправлено через інші з'єднання, хоча це може привести до незначного зниження швидкості передачі даних.
Фінський дослідник і активіст з питань дезінформації Пекка Калліоніємі припустив, що це могло бути диверсією Росії. Лише кілька днів тому влада РФ оголосила наміри провести навчання з відключення Рунету від світового Інтернету, а секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що США і Велика Британія планують знищити європейські телекомунікаційні кабелі.
Кабель C-Lion1 почав свою роботу в 2016 році, його довжина складає 1173 кілометри, а глибина закладення – приблизно один метр. Цей кабель є єдиним підводним зв'язком Фінляндії з Центральною Європою та прокладений паралельно з російськими газопроводами, зокрема "Північним потоком", що спростило його установку. Нагадаємо, що 26 вересня 2022 року "Північний потік" зазнав пошкоджень внаслідок вибухів, після чого стало зрозуміло, що він більше не може бути використаний.
Також OBOZ.UA повідомляв, що 17 листопада РФ здійснила ракетну атаку на українську енергосистему. Через пошкодження підстанцій, які забезпечують живлення АЕС, вони знизили виробництво електроенергії. Поки що лише два реактори працюють на повну потужність.