Німеччина і Франція висловилися проти ініціативи щодо обхідного рішення для усунення вето Угорщини на надання допомоги Україні, повідомляє Bloomberg.


Франція та Німеччина занепокоєні пропозицією чиновників Європейського Союзу, спрямованою на обхід вето Угорщини, яка блокує виділення Україні допомоги на понад 6 млрд євро.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Bloomberg.

Як повідомляється, Європейська служба зовнішніх дій висунула ініціативу, що дозволяє країнам-членам ЄС здійснювати добровільні внески до Європейського фонду миру (ЄФМ), який призначений для фінансування закупівлі військового обладнання.

Це дозволить майбутнім коштам надходити на підставі згоди вкладників, а не одностайної підтримки.

Проте, за інформацією, наданою джерелами цього видання, деякі країни-члени, зокрема Франція та Німеччина, висловили побоювання, що виникнення такого прецеденту може загрожувати майбутньому Європейського фонду миру в якості інструменту зовнішньої політики.

В даний час ЄФМ базується на обов'язкових внесках, які розподіляються пропорційно економічній значущості кожної країни-учасниці, і для виділення коштів вимагають одностайного рішення. Крім того, варто зазначити, що в ряді країн добровільні внески можуть потребувати затвердження національних парламентів, що створює додаткові складнощі.

У публікації зазначено, що уряди Франції та Німеччини вирішили не надавати офіційних коментарів.

Згідно з наявною інформацією, Угорщина перешкоджає виділенню фінансування для військової підтримки України з Європейського фонду миру, який складає понад 6 мільярдів євро (близько 6,6 мільярда доларів). Щоб розблокувати ці кошти, Європейська служба зовнішніх зв'язків пропонує дати можливість країнам-членам ЄС здійснювати добровільні внески до цього фонду.

Наприкінці серпня Жозеп Боррель, високий представник ЄС, висловив думку, що державам Євросоюзу слід обдумати можливості для розблокування 6 мільярдів євро з Європейського фонду миру (ЄФМ), які призначені для компенсації військової допомоги, наданої Україні країнами-членами ЄС.

Що таке Європейський фонд миру

Починаючи з 2022 року, Європейський Союз підтримує Україну військовою допомогою через Європейський фонд миру, що дозволяє компенсувати витрати держав-членів за постачання зброї Україні.

Фінансування здійснюється у вигляді траншів, які можуть бути призупинені окремими країнами-учасницями.

Зокрема, Угорщина неодноразово відмовлялася підтримати збільшення Європейського фонду миру на 500 мільйонів євро, наводячи різноманітні причини. У результаті, її позиція ускладнює створення спеціального фонду для України, який має становити 5 мільярдів євро на рік в рамках цього фонду.

Related posts