Перегони з фатумом: науковці розробили інноваційний спосіб порятунку життя під час зустрічі з акулою.


Акули є смертоносними хижаками, які нападають на людей не так часто. Але ті, кому не пощастило з ними зустрітися, мають усі шанси не пережити це. Однак нещодавно вчені розробили новий метод лікування, який має підвищити виживаність.

Протягом останніх двадцяти років у світі спостерігається зростання кількості нападів акул на 23%, що викликає нові виклики для систем охорони здоров'я, які повинні реагувати на такі надзвичайні ситуації, часто фатальні. Нещодавнє дослідження вчених представило нову всеосяжну стратегію лікування, спрямовану на зменшення рівня смертності та задоволення різноманітних медичних потреб постраждалих, повідомляє ScienceBlog.

У Фокус.Технології стартував власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших і найцікавіших подій у науковому світі!

Дослідження, яке очолив Метью Левенсон з програми підготовки асистентів лікаря в Університеті Канісіус та було опубліковано в Open Journal of Emergency Medicine, виявило серйозні недоліки в існуючих системах реагування на надзвичайні ситуації. Аналізуючи 463 джерела, Левенсон виявив, що відсутність стандартизованих протоколів для надання первинної медичної допомоги робить постраждалих особливо чутливими до небезпечних ускладнень, таких як гіповолемічний шок і значна втрата крові.

Ці недоліки особливо позначаються в "золоту годину", коли своєчасне втручання з найбільшою ймовірністю може врятувати життя. Центральним елементом дослідження є впровадження протоколу SHARC -- спеціалізованої системи для служб швидкої медичної допомоги. Цей протокол визначає критерії переливання цільної крові в польових умовах -- потенційно рятівний захід, що активується, коли в постраждалих спостерігається систолічний артеріальний тиск нижче 90 або сильна кровотеча.

Зосередившись на негайному заміщенні крові, протокол безпосередньо вирішує одну з основних причин смерті під час нападу акул -- знекровлення. У дослідженні також розглядаються ризики, які часто не беруть до уваги, як-от бактеріальні інфекції, що переносяться морем такими видами, як Vibrio. Ці інфекції, на які часто не звертають уваги під час стандартної травматологічної допомоги, становлять серйозну загрозу для одужання жертв у довгостроковій перспективі. Однак протокол SHARC передбачає призначення антибіотиків у поєднанні з ципрофлоксацином або моксифлоксацином, цефалоспорином третього покоління та доксицикліном, щоб знизити ці ризики. Такий проактивний підхід забезпечує лікування інфекцій поряд із лікуванням фізичних травм.

Крім фізичних, дослідження підкреслює необхідність включення психологічної підтримки в процес відновлення. У жертв нападу акул висока ймовірність розвитку посттравматичного стресового розладу, тривоги і депресії. Протокол Левенсона передбачає проведення психологічних обстежень одразу після інциденту і через три місяці після виписки, що є значним кроком уперед у вирішенні проблем психічного здоров'я, які часто слідують за такими травматичними подіями.

Цей комплексний протокол може стати світовим стандартом у боротьбі з нападом акул. Охоплюючи нагальні медичні потреби, ризики зараження та довгострокову психологічну допомогу, він може значно покращити показники виживання та відновлення тисяч людей. Для медичних працівників і політиків протокол SHARC пропонує чіткий шлях до більш ефективного і співчутливого догляду за жертвами нападу акул, заявили автори.

Раніше Фокус писав про причини отруєння бактеріями нашого організму. Вчені дізналися, що бактерії здатні відчувати голод і злитися через це, починаючи шкодити нашому організму і поділилися цим зі світом.

Фокус також повідомляв про те, що в лікарнях активно розмножуються бактерії, які мають стійкість до антибіотиків. Після ретельного аналізу стічних вод у медичних закладах, дослідники виявили райони, заповнені небезпечними мікроорганізмами. Ще більш тривожним є те, що значна частина з них виявилася стійкою до антибіотиків.

Related posts