Російський наступ втрачає свою міць: експерт пояснив, як на це вплинула Курська битва
Мельник підкреслює, що не всі очікування від Курської операції справдилися.
Ймовірно, можна передбачити, що інтенсивність наступу, особливо на східному фронті України під час Курської операції, досягає своєї межі. Про це в ефірі радіо NV заявив Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.
Він зазначає, що ситуація в Курській області залишається не визначеною, динамічною.
"Ймовірно, не виправдалися очікування, що Путін негайно відповість на вторгнення іноземних військ в Росію. Наразі це не відбулося, але це не гарантує, що така ситуація зберігатиметься надовго," - підкреслив він.
Як він зазначив, цілком можливо, що наступальні дії ворога на фронті, які посилилися під час цієї операції, також можуть досягти межі своїх можливостей.
Водночас Мельник підкреслює, що ця операція виявила чимало позитивних аспектів.
За його словами, однією з головних проблем на фронті є російські керовані авіабомби (КАБи).
"І коли російське агентство ТАРС з гордістю демонструє відео того, як ці авіабомби скидаються на населені пункти в Курській області, то навіть заради цього варто було ризикнути", - зазначив експерт.
Він зазначив, що є ще один важливий аспект в ситуації, коли виникає інформація про загрозу нападу на Україну зі сторони Білорусі.
"Якщо Лукашенко все ще володіє певною владою і розглядає можливі дії, то сьогодні він спостерігає, що Росія не в змозі захистити свою власну територію. Тому неважко передбачити, що може статися в Білорусі, якщо Лукашенко зважиться на подібну провокацію", - підкреслив Мельник.
Як він зазначив, Курська операція явно виступає значним стримуючим фактором проти потенційних провокацій з боку Білорусі.
Як повідомляв УНІАН, аналітик відкритих даних Еміль Кастехельмі з фінського проекту Black Bird Group в інтерв'ю "Радіо Свобода" зазначив, що Курська операція не може принести Україні стратегічного військового успіху, але вона вже поглинула певну кількість дефіцитних ресурсів України і поглинатиме їх надалі, оскільки лінія активного фронту тепер стала довшою.
Він зазначив, що деякі підрозділи ЗСУ, які брали участь у Курській операції, були передислоковані з фронту на Донбасі, незважаючи на продовження російського наступу в цьому регіоні.
Кастехельмі наголошує, що міста Покровськ і Торецьк мають неабияке значення, адже це були логістичні хаби ЗСУ. Крім того, є ризик, що захопивши їх, Росія піде далі.
Разом з тим аналітик вважає, що Курська операція фактично зробила активну лінію фронту значно довшою, що лише додасть проблем Україні.