Депутат поділився інформацією про те, скільки українців не актуалізували свої дані в територіальних центрах комплектування.


У 2024 році більше шести мільйонів військовозобовʼязаних в Україні не виконали свої зобов'язання щодо актуалізації інформації в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це, в свою чергу, пов'язано з мобілізаційними заходами ТЦК, які ініціюються на основі запитів командирів підрозділів, що потребують додаткових ресурсів для поповнення своїх лав.

У програмі "Радіо Свобода" народний депутат Олександр Федієнко, який є членом комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, висловився на цю тему. Він підкреслив, що відповідно до Конституції, багато громадян мають обов'язок захищати свою країну, проте багато з них не виконують вимоги закону щодо оновлення своїх персональних даних.

"Більше 6 мільйонів військовозобов'язаних не з'являються на облік і не оновлюють свої дані. Вони воліють платити штрафи і уникати відповідальності, поки їхнє життя і життя їхніх родин і дітей захищають інші. Який закон ще потрібно ухвалити, щоб спонукати ці 6 мільйонів людей дотримуватися чинного законодавства і стати на облік, оновивши свої відомості?" - зазначив депутат.

Невиконання цього зобов'язання протягом 60 днів без обґрунтованих причин розглядається як адміністративне правопорушення і може привести до накладення штрафу в межах від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Федієнко також зазначив, що мобілізаційні заходи ТЦК тісно пов'язані з запитами командирів на передовій, які шукають підкріплення для своїх підрозділів. Він закликав Міністерство оборони та Генеральний штаб більш активно інформувати цивільних військовозобов'язаних про обстановку на фронті.

"Ми стикаємося з труднощами у залученні нових людей до військових підрозділів. Наші хлопці вже третій рік перебувають на фронті, і їм також хочеться відвідати концерт "Океану Ельзи" або провести час у ресторані," - зазначив він.

На думку депутата, багато командирів підрозділів вже зверталися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з проханням про надання додаткових ресурсів, але не отримали жодної відповіді. За словами Федієнка, це стало поштовхом для активізації роботи в цих центрах, які нагадують, що кожен громадянин, що підлягає військовій службі, зобов'язаний стати на військовий облік.

"Отже, сталася така ситуація: центри комплектування та соціальної підтримки, наскільки мені відомо, у межах чинного законодавства наголосили на тому, що кожен громадянин України, який підлягає військовій службі, зобов'язаний стати на військовий облік. Це вже не є правом, а є обов'язком," - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше в медіа з'явилася інформація про те, що ввечері 11 жовтня працівники столичного ТЦК провели рейд біля Палацу спорту, де відбувався концерт гурту "Океан Ельзи". Відповідно до звітів, деякі чоловіки були затримані та поміщені до поліцейських автомобілів. Це стосувалося тих, у кого виявилися проблеми з документами, а також тих, хто відмовлявся їх показувати за вимогою правоохоронців.

Також надходили повідомлення про те, що затриманих звільняли після отримання повістки.

У той вечір подібні операції проводилися й у кількох інших містах України.

Згодом щодо того, що трапилося, висловився фронтмен "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук. Він дав зрозуміти, що коментувати появу ТЦК та поліції під Палацом спорту в нього немає бажання, і заявив, що цей коментар медіа буде першим та останнім.

Related posts