Народний депутат: Верховна Рада відкинула всі пропозиції, що перешкоджали підвищенню податкових ставок.
14 жовтня, в понеділок, Верховна Рада України відхилила всі 13 постанов, які перешкоджали завершальним етапам ухвалення законопроєкту №11416-д, що передбачає підвищення податків. Про це повідомив у Telegram народний депутат з фракції "Голосу" Ярослав Железняк. Таким чином, ця законодавча ініціатива стане чинною після підпису спікера парламенту та президента України.
"Тільки що парламент відхилив мою ініціативу, яка мала на меті заблокувати законопроект про збільшення податків! Голосування: 64 "за". Тепер спікер підпише цей закон, а далі його передадуть на підпис президентові", - повідомив нардеп від опозиційної партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.
Железняк припустив, що підписання спікером та президентом відбудеться найближчими днями. Закон набуде чинності наступного дня після опублікування - "це щонайменше завтра-післязавтра", додав він.
10 жовтня український парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт №11416-д, який передбачає суттєве підвищення податкових ставок. Ініційований урядом документ пропонує, що з 1 жовтня військовий збір на заробітні плати фізичних осіб зросте з 1,5% до 5%. З 1 січня 2025 року цей збір також пошириться на інші категорії доходів громадян. Для фізичних осіб-підприємців (ФОП) першої, другої та четвертої груп військовий збір складе 10% від мінімальної заробітної плати, що визначена на перше число звітного місяця (на даний момент це 800 грн на місяць). Для ФОП третьої групи ставка військового збору становитиме 1% від доходу.
У ході слухань була додана норма, яка зазначає, що підвищення військового збору не стосується зарплат військовослужбовців. Дія цього оподаткування для військових триватиме до 31 грудня року, коли буде завершено воєнний стан.
Окрім військового збору, після публікації документа для банків повернуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50 відсотків за 2024-й. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно. А з 1 січня 2025 для небанківських установ (окрім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18 до 25 відсотків.
Для автозаправних станцій запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток від 30 до 60 тисяч грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.
В обмінних пунктах буде введено авансовий внесок на податок на прибуток: 700 євро для кожного обмінника в Києві, 600 євро у містах з населенням більше 50 тисяч, а також 200 євро для менших населених пунктів. Крім того, мінімальна ставка податку на землю збільшиться до 700 гривень та 1400 гривень за гектар.
Опозиція висловила своє незадоволення стосовно цього закону, зазначивши, що в ньому не були враховані їхні пропозиції підвищити податки на азартні ігри, алкогольні напої, тютюнові вироби та предмети розкоші.