Контроль за будівельними роботами в Міністерстві оборони здійснюватиме менеджер народного депутата від партії Медведчука. ВIДЕО.
У серпні 2024 року Василя Шомонку призначили головним фахівцем з технічного контролю за будівництвом (реконструкцією) військових об’єктів в Управлінні капітальних вкладень Міністерства оборони України.
Перед своїм призначенням у Міністерство оборони Шомонка тривалий час формально виступав співвласником будівельних компаній, які асоціюються з обраним депутатом від забороненої партії ОПЗЖ Дмитром Ісаєнком, повідомляє сюжет Bihus.Info.
З січня 2023 року за будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, а також за зведення (реконструкцію) військових об'єктів відповідає Управління капітальних вкладень Міністерства оборони.
У відповідь на запитання журналістів, представники Міністерства оборони повідомили, що призначення Шомонки на цю посаду відбулося без проведення конкурсу. Вони також зазначили, що його досвід роботи на державній службі становить: "00 років, 00 місяців, 00 днів".
У своїй декларації, яку Шомонка подав у якості кандидата, він зазначив, що отримує річну зарплату в розмірі 135 тисяч гривень від компанії "УКБ Перфект груп". Ця компанія є однією з багатьох у будівельному секторі, які входять до складу групи Perfect Group, що асоціюється з Ісаєнком.
Перш ніж приєднатися до Міністерства оборони, Шомонка протягом багатьох років трудився в компаніях Perfect Group. Крім того, він тривалий час формально був співвласником кількох підприємств, що входять до складу цієї бізнес-групи.
Сам Ісаєнко роками заперечував свою причетність до будівельного бізнесу. Але він вказував у декларації інвестиційний фонд "Княгиня Ярославна", який збирав кошти на будівництво житла Perfect Group, включався на засідання парламентського комітету в мерчі Perfect Group, а весною 2023 року отримав підозру від НАБУ та САП за лобіювання будівельної схеми для фірми з цієї бізнес групи.
Згадаємо, що перед тим, як у 2019 році стати депутатом, Ісаєнко у 2000-х роках працював у різних підрозділах Міністерства оборони, які займалися питаннями будівництва та управління земельними ділянками. В той час компанії, зареєстровані на його колег та знайомих, почали отримувати контракти на будівництво від Міноборони та активно розвивати свій бізнес.
Після роботи в Міністерстві оборони Ісаєнко перейшов на посаду заступника міністра в Мінрегіонбуді, де й далі відстоював інтереси компаній, пов'язаних з ним. У 2015 році його усунули з посади через скандал, пов'язаний із підробленим статусом учасника бойових дій.
Нагадаємо, 10 березня детективи НАБУ оголосили про підозру народному депутату Дмитру Ісаєнку, який має зв'язки з забудовником Perfect Group. Також під підозрою опинилися екс-керівник Управління справами Апарату Верховної Ради та колишні чиновники державних підприємств у справі, що стосується спроби незаконного привласнення землі та майна "Держбудкомбінату".
Згідно з інформацією слідства, у 2020 році Ісаєнко уклав угоду з керівником ДП "Держбудкомбінат" та очільником Управління справами Апарату Верховної Ради, щоб незаконно виставити на аукціон земельну ділянку, на якій розташована виробнича база "Держбудкомбінату", без необхідного погодження з Верховною Радою. Це було зроблено з метою укладення інвестиційного договору на її забудову.
У рамках цієї схеми учасники вирішили провести аукціон, переможцем якого стала компанія, що має зв'язки з одним з народних депутатів. У підписаному інвестиційному контракті пайова частка державного підприємства була встановлена на рівні приблизно 300 мільйонів гривень. Проте фактична вартість земельної ділянки і майна перевищувала 525 мільйонів гривень.
У подальшому зловмисники мали намір очистити ділянку від уже існуючих будівель і на їх місці звести новий житловий комплекс. НАБУ також повідомляє, що, дізнавшись про початок досудового розслідування, учасники справи вжили заходів для уникнення покарання. Зокрема, вони планували звернутися до місцевої прокуратури із заявою про скоєння злочину та провести "необхідні" експертизи, які мали б засвідчити відсутність складу злочину, що в свою чергу могло призвести до закриття справи, яку розслідують детективи НАБУ.
Дмитро Ісаєнко був обраний народним депутатом дев'ятого скликання за списком партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука. Офіційно він не декларував компанії, що входять до забудовника Perfect Group. Однак вказував у декларації фонд "Княгиня Ярославна", від якого щорічно отримував мільйонні дивіденди. Як свідчать відкриті джерела, фонд "Княгиня Ярославна" збирає кошти на будівництво житла, яке зводить група компаній Perfect Group.