Як змінилися зарплати агрономів в Україні за минулий рік - аналіз Delo.ua
12 грудня на GET Business Festival ви зможете дізнатися, як ефективно покращити комунікацію, впроваджувати інноваційні ІТ-рішення та залучати інвестиції для розвитку вашого бізнесу.
Варто підкреслити, що у вивченні різних позицій агрономічної служби взяли участь вісім значних та середніх агрокомпаній, які мають загальний земельний фонд, що перевищує 1,5 мільйона гектарів.
Відповідно до даних дослідження, середній щомісячний дохід без врахування премій для різних посад становить:
Дослідження також показало, що в системі бонусування не відбулося значних змін: бонуси продовжують виплачуватися після завершення угод і визначаються на основі кількості окладів. Існують як максимальні, так і мінімальні межі для бонусів; наприклад, максимальна сума бонусу обмежується коефіцієнтом 1.5, навіть якщо показники KPI перевищені на понад 150%.
Як показало дослідження, агрокомпанії призупинили тенденцію укрупнення земельних масивів, що тривала протягом попередніх років, і наразі більше фокусуються на впровадженні точного землеробства та на поглибленні агрономічної аналітики. Це підтверджує поява нової посади, яку серед учасників дослідження зафіксували вперше -- агроном-дослідник. Його середній дохід складає 42,6 тис. грн / місяць.
Серед позитивних аспектів ринку аналітики слід зазначити стабільну чисельність працівників агрономічної служби. На сьогоднішній день один головний агроном в середньому обслуговує 33 тисячі гектарів, провідний агроном — 10 тисяч гектарів, а лінійний — 2,9 тисячі гектарів. Подібні показники спостерігалися й у минулому році.
Також спостерігалося зростання спеціалістів до 25 років серед агрономів.
"Таким чином формується специфічний кадровий резерв, який має потенціал для зростання та переходу до вищого рівня управлінської діяльності, і ця тенденція вже помітна в динаміці," - зазначається в дослідженні.
Експерти відзначають, що якщо частка лінійних агрономів віком до 25 років залишається на рівні 27% як у 2022, так і в 2023 роках, то серед головних агрономів у цьому віці в 2023 році не було жодного представника. Натомість цьогорічне дослідження виявило 2% таких фахівців. Важливо відзначити, що ці 2% складають жінки, у той час як минулого року серед головних агрономів жінок не було зовсім.