На півночі України вилучили 18 тонн загиблої риби з річок Сейм та Десна.
На півночі України триває збір та захоронення загиблої риби з річок Сейм та Десна. У Сумській області зібрали вже понад 12 тонн, а в Чернігівській області - 6 тонн.
Про це інформувало Міністерство охорони довкілля та природних ресурсів.
У повідомленні зазначається, що тривають заходи щодо локалізації та ліквідації наслідків забруднення річки Десна. Завдяки спільним зусиллям Державної екологічної інспекції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, здійснюється штучна аерація водойм для насичення їх киснем. Це спрямовано на посилення ефективності внесених бактерій та покращення якості води.
Ключові дії відбуваються в Чернігівській області, зокрема в селах Макошине та Максаки. Крім того, триває збір та утилізація загиблої риби.
Наразі маса забруднених вод у річці Десна дісталась до селища Кладьківка Чернігівської області. Держекоінспекція та Держводагентство за останню добу відібрали 26 проб води, аби дослідити забруднення в лабораторіях. Загалом лише за останні чотири доби відібрано майже 100 проб та проведені відповідні лабораторні дослідження.
Крім того, екологічні інспектори Сумської області здійснили відбір зразків ґрунтових вод із шахтних колодязів. Інформація про результати буде надана окремо.
Окрім того, на Чернігівщині тривають інформаційні кампанії для населення стосовно заборони купання і риболовлі.
Раніше мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна було виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Зі свого боку Київська ОВА спростувала цю інформацію та заявили, що перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах Київської області не виявлено. Згодом Держводагентство заявило, що забруднення Сейму та Десни не хімічне, а органічне. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець наголосив, що забруднення річки Сейм є надзвичайною подією, і не можна допустити, щоб забруднені води дійшли до водозабору столиці.