Міжнародний валютний фонд наполягатиме на зниженні курсу гривні та збільшенні податкових ставок в Україні, повідомляє Bloomberg.
Представники Міжнародного валютного фонду, що відвідають Київ цього тижня, стимулюватимуть Україну до швидшої девальвації гривні, зниження процентних ставок, активізації податкових зборів та їх підвищення.
Це стане необхідною умовою для того, щоб Україна могла отримати наступний транш у розмірі $1,1 млрд в рамках програми підтримки обсягом $15,6 млрд, як повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела в українському уряді.
Міжнародний валютний фонд вважає, що вжиті заходи сприятимуть покриттю бюджетного дефіциту України, який у 2025 році очікується на рівні 15 мільярдів доларів. У разі, якщо експерти фонду встановлять, що Україна досягає запланованих показників програми та має достатні фінансові ресурси для виконання своїх зобов'язань, вони можуть ухвалити рішення про виділення країні 1,1 мільярда доларів.
Проте Національний банк України виступає проти девальвації національної валюти. Після скасування фіксованого валютного курсу в жовтні 2023 року гривня знецінилася на 10% по відношенню до долара. У разі подальшого падіння вартості гривні це може поставити під питання можливості центрального банку забезпечувати цінову стабільність.
У ході обговорень перед зустріччю, яка відбудеться цього тижня, представники МВФ розкритикували план уряду щодо підвищення низки податків як занадто м'який. Одним з можливих варіантів названо підвищення податку на додану вартість з нинішніх 20%. Однак влада побоюється, що підвищення податків "завдасть політичних збитків" країні.
Міжнародний валютний фонд, а також Національний банк і Міністерство фінансів України утрималися від будь-яких коментарів.
У червні Рада виконавчих директорів МВФ схвалила угоду з Україною в рамках четвертого перегляду програми та перерахувала транш у розмірі $2,2 млрд. У тому ж місяці МВФ висунув нові вимоги Україні щодо боротьби з корупцією.
Напередодні, 3 вересня, агентство Reuters повідомило, що Україна досягла угоди щодо реструктуризації боргових зобов'язань на суму, що перевищує 20 мільярдів доларів.