МКСК прокоментував звільнення Буткевича: представники медіа залишаються під загрозою з боку Росії.


У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій підкреслили, що журналісти продовжують бути мішенню для Російської Федерації.

Як інформує Укрінформ, Міністерство культури та стратегічних комунікацій ділиться цією інформацією в Телеграмі.

"З початку війни Росія прагне знищити істину, поширюючи ворожу пропаганду, придушуючи свободу слова і в кінцевому підсумку ув'язнюючи тих, хто інформує світ про злочини, скоєні росіянами проти людства. Журналісти залишаються мішенню для агресора. Один з них – Максим Буткевич, український журналіст та правозахисник, якого вдалося звільнити з ворожого полону", - зазначено в повідомленні.

Як повідомили в міністерстві, Буткевич вступив до Збройних сил України в березні 2022 року, а 21 червня того ж року був захоплений у полон.

"Російський суд визнав його винним у вчиненні воєнних злочинів і призначив покарання у вигляді 13 років ув'язнення. Amnesty International вважає ці рішення неправомірними та підкреслює, що «зізнання» Максима, зафіксоване на відео, було отримане під примусом, а довгий термін ув'язнення пов'язаний із його правозахисною діяльністю", - зазначили в МКСК.

У міністерстві наголосили, що радіють поверненню Буткевича та ще кількох воїнів в Україну, висловлюючи надію на те, що кожен українець також зможе повернутися додому.

Як інформує Укрінформ, Президент Володимир Зеленський оголосив про звільнення ще 95 українців з російського полону, серед яких 20 осіб отримали довічні вироки в РФ.

Серед них, зокрема 34 військовослужбовці "Азову", які майже три місяці обороняли Маріуполь, а також правозахисник, журналіст і військовий Максим Буткевич, який був засуджений у Росії до 13 років позбавлення волі.

Related posts