МКІП: Примусове переміщення населення несе ризик втрати культурної самобутності тимчасово окупованих територій.


Примусове переселення під час масштабного конфлікту становить ризик для культурної ідентичності регіонів, що наразі перебувають під контролем Росії.

Про це сказала директор Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та інформаційної політики Діана Трима під час форуму "Жива спадщина України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

За її словами, особи, які представляють складову частину української культури, були змушені залишити окуповані території. "Ми раніше зазначали, що нематеріальна спадщина залежить від людей. І під час їх переміщення вони змушені адаптуватися до нових культурних умов. Чи впливає це на традиції та культуру, якими вони є носіями? Так, дійсно, це має вплив. Це становить загрозу для збереження унікальності культурного спадку регіонів, які нині під окупацією", - зазначила Трима.

Вона зазначила, що в Україні функціонує організація "Кримський дім", яка слугує фізичним центром для збереження кримської культури. Проте, наразі ми не маємо аналогічного місця зустрічі для представників культурних традицій нині окупованих районів Донецької та Луганської областей.

"Ці регіони володіють надзвичайно багатою культурною спадщиною та традиціями. Вони становлять важливу частину української ідентичності," - підкреслила Трима.

Форум "Жива спадщина України" проводиться у межах фестивалю "Жива культура -- живий світ". Це перший в Україні форум нематеріальної культурної спадщини на національному рівні, покликаний залучити всі партнерські організації для напрацювання спільних рішень та обговорення питань, пов'язаних з реалізацією політики з охорони НКС.

Як повідомляв Укрінформ, МКІП займається формуванням кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Related posts