Міністерство природи України надало інформацію щодо стану води в зонах водозабору Київської області.
Якість води в водозабірних зонах Київської області відповідає встановленим стандартам/Фото: greenpost
Станом на 16 вересня якість води в зонах водозабору міста Київ на річці Десна відповідає встановленим нормам, як повідомляє пресслужба Міністерства екології та природних ресурсів України в понеділок.
Деталі
У пункті водозабору міста Бровари фіксується незначна зміна за хімічним споживанням кисню з 28,37 до 33,2 мг на дециметр кубічний, при нормі 30 мг на дециметр кубічний. Розчинений кисень вище норми, хоч і трохи знизився з 6,22 до 5,4 мг на дециметр кубічний. Ризиків для здійснення водозабору немає, -- йдеться в повідомленні.
Забруднювальні речовини, які переміщуються річкою Десна, мають меншу концентрацію в порівнянні з початковими показниками у річці Сейм та на пунктах відбору води в Чернігівській області. Випадків загибелі риби не зареєстровано, проте спостерігається потемніння води.
Згідно з результатами аналізу пріоритетних забруднювачів у воді річок Сейм і Десна, було встановлено, що рівні пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не перевищують екологічні норми якості. Цю інформацію повідомили в відповідному відомстві.
У серпні отримано дані від Регіонального офісу водних ресурсів Сумської області, які вказують на погіршення якості води в річці Сейм. Було повідомлено про забруднення води, що тече в Сеймі, а також про значну кількість риби. Однак перевищень хімічних та небезпечних токсичних речовин у ріках Сейм і Десна не зафіксовано; забруднення виявилися органічного походження.
У Чернігівській та Сумській областях не було загрози для питного водопостачання населення. У обох ріках було введено заборону на купання та риболовлю. 5 вересня органічні забруднювачі досягли Чернігова через Десну, рухаючись по найглибших частинах річки у вигляді окремих плям, які поступово осідали на дно. 15 вересня ці забруднення дійшли до Київської області. Як повідомляє Київводоканал, фахівці стверджують, що системи очистки води Київводоканалу справляться із забрудненням, якщо воно досягне точок водозабору столиці України.
У Сумській області в річках Сейм було зібрано та поховано понад 12 тонн мертвої риби, тоді як у Чернігівській області в річці Десна та Сейм - 19 тонн.
Нагадуємо, що забруднення річки Десна вже досягло Київської області, повідомляє Державне агентство водних ресурсів України.