Міністр роз'яснив, яким чином педагоги зможуть отримати надбавку у розмірі 1000 гривень.


Фінансування цих виплат було включено до бюджету.

Починаючи з 1 січня 2025 року, усі викладачі загальноосвітніх шкіл отримають надбавку у розмірі 1000 гривень. Для цього не знадобиться виконувати жодних додаткових процедур.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий поділився цією інформацією, згідно з повідомленням Укрінформ. Він зазначив, що всі вчителі, незалежно від того, проживають вони в містах чи селах, отримають щомісячну надбавку до свого окладу.

"Механізм є нашим власним внутрішнім процесом, який залишиться непоміченим для вчителя. Ця доплата не вимагає від педагога жодних додаткових дій. Саме тому це є найзручнішим варіантом," – зазначив міністр.

Лісовий підкреслив, що загальна потреба для підвищення заробітної плати вчителів і педагогічних працівників становить близько 300 мільярдів гривень. За його словами, в бюджеті цього року вдалося знайти лише 12 мільярдів гривень, тому й було прийняте рішення запровадити доплату до вчительської зарплати.

Міністр повідомив, що вже створено план для підвищення заробітних плат. Для його реалізації в кілька етапів знадобиться 40 мільярдів, а якщо зарплати для всіх педагогів підвищать одночасно, то це вимагатиме 300 мільярдів.

"З цієї причини ми прийняли рішення використовувати доступні фінансові ресурси для надання додаткової виплати на період війни в розмірі 1000 гривень у поточному навчальному році та 2000 гривень у наступному. Важно зазначити, що ці суми є "чистими" на руки. Це означає, що в бюджеті закладені кошти з урахуванням податків, отже, суми становитимуть 1300 і 2600 гривень відповідно, починаючи з 1 вересня 2025 року", -- підкреслив Лісовий.

Він акцентував увагу на тому, що зазначена норма доплат до зарплати залишатиметься в силі до завершення воєнного стану в Україні. За його інформацією, у бюджеті на 2025 рік передбачено підвищення доплат до двох тисяч гривень.

"Якщо у нас будуть з'являтися можливості, а ми над цим працюємо, то ми будемо збільшувати цю доплату відповідно до тих можливостей, до тих ресурсів, які ми будемо залучати на цю мету", -- сказав Лісовий.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки заявило, що для підвищення зарплат вчителям до трьох мінімальних зарплат (передбачених законодавством) потрібні додаткові 270 млрд грн. Як стверджує депутат Верховної Ради, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, міністр не зміг захистити свою позицію та просто погоджується з тим, що йому нав'язують.

Related posts