Мільярдні втрати: Зеленський не має наміру відмовлятися від переходу на літній та зимовий час.


Глава держави має можливість не підписувати законопроект, що передбачає скасування переходу на літній та зимовий час.

Україна здійснить перехід на зимовий час у ніч з суботи на неділю, 27 жовтня. У цей момент стрілки годинників повернуться на годину назад. Цей перехід мав стати фінальним. 16 липня депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт №4201, що стосується обчислення часу в країні, який передбачав скасування сезонних переведень годинників. Згідно з цим документом, Україна повинна була востаннє перейти на зимовий час в останню неділю жовтня і більше не змінювати час. Законопроєкт був підписаний головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком, а 21 серпня його надіслали на підпис президенту.

Проте Володимир Зеленський досі не надав свого підпису під цим документом. Як стало відомо з інформації, отриманої від джерела в команді президента, закон не буде підписаний. "Президент не має наміру його затверджувати," - зазначив співрозмовник з Офісу президента. Тим часом, терміни для накладення вето вже вийшли.

Ще один учасник президентської фракції підтвердив ВВС, що підпису не буде. "Це ініціатива спікера, і щоб не образити його, вето накладено не буде, але підпису також не буде", - зазначив джерело в парламенті.

На його думку, проведені розрахунки виявили недоліки для економіки, і в результаті "з'явилися збитки на кілька мільярдів".

Нагадаємо, що переведення годинників відбувається в усіх країнах Європейського Союзу, Великої Британії, США (за винятком Аризони, Гаваїв і деяких територій), більшості регіонів Канади, а також в окремих частинах Австралії, Новій Зеландії, Чилі, Єгипті та Лівані.

У той же час, у багатьох країнах Африки, Азії та Південної Америки не здійснюється перехід на літній час.

Також не переводять годинники у Росії, і через це на окупованих нею територіях України використовують московський час.

Related posts