Мережа супермаркетів "Ашан" ухвалила рішення про продаж своєї російської підрозділу.
Власники мережі супермаркетів "Ашан" знайшли покупця філії в Росії, оскільки більше не можуть протистояти європейським санкціям.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє La Lettre.
"Як один із небагатьох французьких рітейлерів, що ще функціонують в Росії, "Ашан" виявив місцевого покупця для свого виходу з країни і наразі перебуває на завершальному етапі переговорів. Сім'я Мюльє, що володіє мережею, вирішила залишитися в Україні, але також має намір покинути Угорщину", - повідомляє видання.
Згідно з отриманою інформацією, компанія "Ашан" вже визначила двох можливих покупців на місцевому рівні. Протягом останніх двох років підприємство отримало близько десяти "недоцільних пропозицій" про продаж своєї мережі, яка налічує 230 магазинів у Росії. Проте, власники компанії тривалий час відмовлялися йти з російського ринку. Офіційно їхня позиція полягала в тому, що вони прагнули забезпечити населення товарами першої необхідності. Проте, насправді, Росія залишалася одним з ключових стратегічних ринків для родини Мюльє, як зазначають журналісти.
Проте останнім часом ситуація з умовами праці в Російській Федерації суттєво ускладнилася, і для "Ашану" стало неможливим продовжувати свою діяльність, дотримуючись 18 пакетів санкцій, введених Європейським Союзом проти Росії.
"На відміну від інших європейських ритейлерів, які не так уважно слідкують за санкціями, Ашан строго дотримується всіх обмежень, введених проти Росії. Компанія не вкладає жодних коштів і не залучає інвестиції. Це ставить її у невигідне становище в порівнянні з місцевими ритейлерами, що належать російським олігархам, які можуть використовувати свої фінансові ресурси лише для інвестицій у власні бізнеси", - зазначив один із співробітників компанії.
Ашан - одна з найбільших французьких компаній, що представлені в Росії. У 2022 році там працював 231 магазин, а оборот коштів становив 3,2 млрд євро. Водночас родині Мюльє належить також і мережа спортивних товарів Decathlon та будівельних гіпермаркетів Leroy Merlin. Остання налічує 113 гіпермаркетів, оборот яких ще більший - 4 мільярди євро.
Як повідомляв Укрінформ, Leroy Merlin йде з Росії, однак магазини й далі працюватимуть.Торік французька група ADEO оголосила у про наміри передати контроль над усіма російськими магазинами будівельних товарів Leroy Merlin місцевому менеджменту.