"Невелика Данія на березі Чорного моря" — так охарактеризував місто Миколаїв данський посол, ділячись баченням його майбутнього з мером Сєнкевичем.


Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич прагне перетворити місто на маленьку Данію на узбережжі Чорного моря, вважаючи його "заможним, екологічним та інноваційним".

Про це розповів посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен під час конференції "Миколаїв -- місто на хвилі" у Києві, пишуть "МикВісті".

Посол підкреслив, що концепцію майбутнього розвитку Миколаєва міський голова представив ще під час їхньої першої зустрічі в 2022 році, коли Данія тільки починала налагоджувати співпрацю з містом. Нагадаємо, що в кінці серпня 2022 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич і міністр міжнародного розвитку Данії Флеммінг Мьоллер Мортенсен підписали угоду про співпрацю.

-- Які бачення майбутнього? Бачень багато. Одне з них сформулював мер при першій зустрічі. Він сказав: "Я хочу, щоб моє місто стало маленькою Данією на березі Чорного моря, настільки ж багатою, такою ж зеленою, такою ж інноваційною, -- сказав посол.

Однак, за словами Оле Егберга Міккельсена, крім цього бачення, існують й інші ідеї щодо майбутнього Миколаєва. Наприклад, нещодавно посол зустрівся зі студентами Миколаївського національного аграрного університету на відкритті відремонтованого студентського гуртожитку. Одна зі студенток університету під час зустрічі поділилася своїм уявленням про розвиток міста.

Я також познайомився з молодою студенткою в Аграрному університеті, яка з ентузіазмом вигукнула: "Ні-ні-ні... це не Данія. Це Дубай! Я мрію, щоб моє місто перетворилося на маленький Дубай на узбережжі Чорного моря, з висотними будівлями, магістралями та великими торговими центрами", -- поділився посол.

Оле Егберг Міккельсен зазначив, що Данія залишатиметься на стороні Миколаєва, незалежно від вибору напрямку його розвитку.

Нагадаємо, що нещодавно Сергій Коренєв, заступник міського голови Миколаєва, повідомив про наміри Данії підтримувати місто протягом наступного десятиліття.

Раніше представники Данії розповіли, що задоволені "позитивними зрушеннями" у Миколаєві та заявили про нову фазу партнерства, яка передбачає економічне та соціальне відновлення міста.

У березні 2022 року президент Володимир Зеленський, звертаючись до данського парламенту, закликав цю країну стати "опікуном" Миколаєва після завершення великої війни.

У січні 2023 року в Миколаєві відбулася зустріч делегацій Данії та України, присвячена обговоренню стратегії подальшого відновлення міста. У липні міністр Королівства Данія анонсувала програму підтримки для Миколаївської області, що включала постачання спецтехніки, медичного обладнання та ремонт укриттів.

У вересні попереднього року, під час зустрічі з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, президент Володимир Зеленський оголосив про намір відкрити в Миколаєві представництво посольства Данії в Україні.

А на початку листопада Данія оголосила про новий масштабний пакет допомоги Україні на 40,2 мільйонів євро. Тоді повідомлялось, що головний акцент у пакеті допомоги - на Миколаєві та області.

У січні 2024 року Данське Королівство виділило додаткові 21 мільйон доларів на відновлення Миколаївської області. У травні цього ж року було спрямовано 17,2 мільйона доларів на відновлення пошкоджених навчальних закладів, а в червні – 33,5 мільйона євро на відновлення інфраструктури та покращення доступу до води і електрики.

Загалом близько 60% допомоги, яку Данія спрямовує до України, надходить в Миколаїв та Миколаївську область, сказав посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен. З початку повномасштабної війни Данія надала Миколаївській області допомоги на 118 мільйонів доларів. Він також заявив про бачення післявоєнної відбудови Миколаєва з дружніми умовами для пішоходів, велоінфраструктурою.

Під час візиту до Миколаєва посол зазначив, що Данія планує підтримати місто в відновленні та модернізації його суднобудівних потужностей після завершення повномасштабного конфлікту.

Зокрема країна буде відбудовувати ліцей імені Миколи Аркаса зі збереженням його автентичного вигляду. Станом на вересень 2023 року українські архітектори представили Оле Егбергу Міккельсену варіанти відбудови.

А ще Данія висловила зацікавленість у приватизації Миколаївського глиноземного заводу.

Нещодавно у Миколаєві завершили роботи над муралом, присвяченим дружнім відносинам і співпраці з Королівством Данія. Цей твір мистецтва було урочисто відкрито в день святкування річниці заснування міста.

Related posts