Огляд інформаційних каналів за 7-9 серпня 2024 року: Курська операція та вибори у США


На 24-му каналі активно цитували російські ЗМІ, на "Еспресо" розбирали взаємини Зеленського з Трампом та Гарріс, а на "Прямому" наполягали на забороні Української православної церкви Московського патріархату.

Провідною темою вечірніх етерів чотирьох інформаційних каналів (24-й, "Еспресо", "FreeДом" і "Прямий") цими серпневими днями стали події в Курській області. Проблему, як саме їх висвітлювати, канали розв'язували майже в однаковий спосіб -- залучали до обговорення як військових, так і цивільних гостей.

Варто зауважити, що, як і раніше, всі канали щоденно організовують збори на підтримку Збройних Сил України.

24-й: випробування для Заходу, туман війни, "Суджа наш"

7 серпня вечірній етер вели Андріана Кучер та Андрій Вігірінський, який з регулярного гостя каналу став постійним ведучим. "Продовжуємо обговорювати головну новину дня, а можливо, і не тільки сьогоднішнього: прорив невідомих сил на територію Курської області", – заявила Андріана Кучер. Ведучі цитували російські пропагандистські джерела, підкресливши, що "наші партнери та союзники поки що не коментують інформацію про події в Курській області". Журналісти висловлювали сподівання, що західні партнери України "обізнані із ситуацією" та не відмовлять у підтримці. Також вони розмірковували, чи сприйме Росія події в Курській області як загрозу згідно зі своєю ядерною доктриною та чи оголосить замість так званої "СВО" війну та загальну мобілізацію. На думку Вігірінського, "до цього не дійде".

Ведучі намагалися здогадатися, кого саме мав на увазі очільник ГУР Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Forbes, коли зазначив, що для здійснення нового заколоту в Росії потрібен лідер на місці, і один із кандидатів на цю роль зараз "набуває спроможності" в Україні. Можливо, це Ілля Пономарьов? Однак, як зауважив Вігірінський із певним скепсисом, він не користується підтримкою широких мас у Росії.

Побоювання ведучого щодо можливої ескалації з боку Росії у відповідь на події в Курській області частково розвіяв політичний аналітик Володимир Фесенко, який, увімкнувшись в етер, зазначив, що Путіна можна змусити до миру лише військовими методами. Фесенко підкреслив, що не варто боятися, а треба діяти нестандартно, жорстко і навіть переносити військові дії на російську територію. Він назвав події в Курській області випробуванням не лише для Росії, але й для Заходу, закликаючи "переміщувати червоні лінії далі, включаючи географічний аспект". Водночас він зауважив, що питання залишається лише в тому, чи вистачить у нас ресурсів.

Андріана Кучер і Андрій Вігірінський та Володимир Фесенко в етері 24 каналу

Ведуча Альбіна Підгірняк, говорячи про події в Курській області, ретельно перелічила статті, за якими Слідчий комітет Росії звинувачує Збройні Сили України. Ведуча також із посиланням на воєнних експертів Владислава Селезньова й Івана Кириченка озвучила версії того, що відбувається, зокрема що наступ у Курській області превентивний -- із метою запобігти наступу ворога на Сумщину. Та що мета -- змусити ворога відтягнути війська з інших напружених напрямків на сході. Події в Курській області та наступ ворога на Донеччині Альбіна Підгірняк обговорювала і з керівником Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком, який теж припустив, що росіяни змушені будуть перекинути під Суджу в Курській області війська з інших напрямків.

Універсальний коментатор Олексій Буряченко, відповідаючи на запит ведучої, поділився інформацією про губернатора Міннесоти Тіма Волца, якого Камала Гарріс вибрала своїм кандидатом на посаду віцепрезидента. Крім того, Буряченко висловив свої прогнози щодо можливості проведення дебатів між Гарріс і Трампом.

8 серпня ведучі Роман Цимбалюк і Катерина Соляр обговорювали події в Курській області та реакцію на них світу з головою аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олегом Рибачуком. "Тобто Україна обороняється в Курській області?" -- поставила запитання ведуча. Гість відповів, що, з погляду ведення війни, Україна має право робити все, що дозволяє їй знищити агресора.

За словами пана Олега Рибачука, Захід настільки м'який і складний, що йому необхідно роз'яснювати навіть термінологію. Після виступу Рибачука Роман Цимбалюк зауважив: "Це ж західні журналісти написали про "вторгнення" України в Курську область? А те, що відбувалося з 2014 року, вони не помітили або ігнорували, хоча нічого не слід ігнорувати, бо якщо це війна, росіян треба вбивати без страху". Він додав, що це не його власні слова, а цитата посла України у Великій Британії Залужного. Залужний наголошував, що всіх ворогів, включаючи росіян, слід вбивати без остраху. Цей важливий момент, "як і будь-яких ворогів", був свого часу виключений російськими пропагандистами з висловлювання колишнього головнокомандуючого Залужного.

Серед гостей каналу найбільшу обережність проявив воєнний експерт Сергій Грабський. На запитання ведучої щодо ситуації в Курській області він зауважив, що існує поняття "туман війни" і наразі інформація залишається закритою.

9 серпня ведучий Олекса Кібкало зауважив, що українські офіційні особи утримуються від коментарів щодо подій у Курській області. Водночас, в інтернеті з'являються "надзвичайно цікаві" історичні факти про місто Суджа. "Росіянам не варто було зачіпати Україну," — підсумував він у своєму відео, розповідаючи про історію міста, яке більше ста років тому на короткий час було столицею радянської України.

Бойові дії в Курській області Олекса Кібкало обговорював із військовим експертом Андрієм Крамаровим. "Чи можуть російські військові використовувати Курську АЕС як своєрідний ядерний щит, щоб обстрілювати українські війська, знаючи, що ми не битимемо в тому напрямку?" -- запитав зокрема ведучий. "Наразі ця станція не працює, -- відповів гість, -- тому використовувати її як щит... Ну так, це доволі міцна будівля...". Ведучий не поставив слова гостя під сумнів і не поцікавився, звідки в пана Крамарова така інформація. Згідно з публікацією, зокрема на сайті 24 каналу, хоча росіяни й планують зняти з експлуатації застарілі реактори та побудувати нову станцію, зараз Курська АЕС працює в штатному режимі.

Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов провели інтерв'ю з експертом з міжнародної безпеки Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Тарасом Жовніренком, щоб дізнатися про поточну ситуацію в Курській області. Незважаючи на те, що Жовніренко не є військовим фахівцем, він детально розповів про ворожу логістику, методи, які використовують росіяни, та перекидання резервів.

В ефірі 24 каналу Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов.

Після коментаря експерта-міжнародника Станіслава Желіховського про перебіг президентської кампанії в США в етер увімкнувся представлений як політолог Валентин Гладких (у недалекому минулому -- завсідник "медведчуківських" каналів), якого ведуча запитала про реакцію Путіна на події в Курській області: "Що, на вашу думку, відбувається в Кремлі, тире -- в Ново-Огарьово?". Навряд чи Гладких втаємничений у кремлівські залаштункові процеси аж настільки, тож знизав плечима: "Я, чесно кажучи, схильний думати, що нічого екстраординарного не відбувається". На запитання про реакцію західних партнерів гість зокрема відповів, що йому кумедно було слухати скиглення Захарової (представниці російського МЗС -- "ДМ").

Нагадаємо, на каналі також майже щодня виходить детальний "Огляд бойових дій", який того тижня вів Ігор Гаврищак.

"Еспресо": телевізор як об'єднавча ідея росіян, веслувальний клуб "Гірник", who is містер Єрмак

7 серпня у програмі "Великий етер" з Василем Зимою, Сергій Згурець, ведучий "Воєнних підсумків дня", обережно висловився щодо головної теми: "Ми говоритимемо про події в Курській області, хоча Генштаб зберігає мовчання... Інформація надходить лише з російської сторони, нашої немає... Розуміємо, що ситуація змінюється... Сподіваємося, що військово-політичне керівництво тримає все під контролем".

Глядачів і гостей програми "Вердикт" її ведучий Сергій Руденко запитував, чи є серед "хороших росіян" корисні для України? Наприкінці програми "так" відповіли 18% телеглядачів, які взяли участь у опитуванні, і 25% користувачів Youtube, решта учасників відповіла, що корисних "хороших росіян" у природі не існує.

Один із респондентів Руденка, голова підкомітету з культурної політики парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький (фракція "Європейської солідарності"), зазначив, що не зустрічав росіян, які б відверто висловлювалися без страху перед Путіним. Водночас політичний аналітик Ігор Рейтерович вважає, що "хорошими росіянами" можна назвати лише тих, хто зі зброєю в руках бореться на стороні України.

Найголовнішої, за словами ведучого, теми -- подій на Курщині -- торкалися всі учасники програми, щоправда, переважно в тому сенсі, що стратегічний задум, імовірно, українського військового командування наразі незрозумілий. Політичного коментатора Володимира Цибулька Руденко запитав, чи можуть подібні рейди та подібні операції змінити ставлення росіян до війни й уплинути на перебіг подій на фронті? "Єдина об'єднавча ідея російського населення -- це російський телевізор, -- сказав гість. -- Якщо російський телевізор почав втрачати позиції, залишається набір телеграмканалів на тлі дефрагментованої пострадянської імперії". За його словами, Путін вважав, що напад на Україну створить нову російську ідентичність, натомість на третьому році повномасштабної війни російське населення почало відчувати всі тяготи війни, сказав Цибулько.

Сергій Руденко та Володимир Цибулько в етері "Еспресо"

Згадали й про анонсоване президентом збільшення кількості українських ракет. "Добре, що на третьому році війни Ставка верховного головнокомандувача ухвалила таке рішення, -- сказав сам Руденко. -- Хоча ракетні програми починалися ще за часів Порошенка, але у 2019 році були призупинені. Якщо ті рішення помилкові, то хто має за них відповісти?". Цибулько своєю чергою нагадав, що за Порошенка в Україні випускалося шість тисяч ракет щороку, і "лінійка була досить широка", однак у 2020 році підприємство "Промінь" ("Луч") позбавили держзамовлення, у 2023 році оголосили про банкрутство "Променю", а проти його головного конструктора Коростельова порушили справу. Якщо Зеленський щирий, то, перш за все, слід припинити кримінальне переслідування Коростельова, який є одним із розробників славнозвісного "Нептуна", а до відповідальності притягти тих, хто це все влаштував, казавЦибулько.

Руденко також звинуватив Зеленського у погіршенні відносин, як колись з Дональдом Трампом, так і пізніше з Камалою Гарріс. "Трамп нервує від самої згадки про Зеленського," -- зазначив Цибулько і розвинув тему, звинувачуючи Зеленського у погіршенні стосунків між Україною і США, дійшовши до того, що Камала Гарріс "дивиться на Зеленського, як прокурор на обвинуваченого". Якщо це був жарт, то він, здається, не вдався. "Вона так дивиться не тільки на Зеленського, але й на Трампа, бо проти нього багато кримінальних справ," -- справедливо додав ведучий.

8 серпня основні події в Курській області та заяви Зеленського про посилення ракетної програми залишалися в центрі уваги програми "Вердикт". Генерал-майор запасу та екс-заступник командувача ССО Сергій Кривонос зазначив, що "плани наступу в Курській області відомі лише Зеленському та його команді, але удар був неочікуваним і потужним". Головне завдання, за словами Кривоноса, полягає в максимальному відтягуванні сил противника, дестабілізації ситуації та нарощуванні успіху. Скептично оцінивши обіцянку Зеленського щодо розширення виробництва ракет, Кривонос запитав: "Чи ви дійсно вірите в це? Після двох ударів по одному з найпотужніших підприємств з виробництва ракетної зброї? Як можна очікувати на збільшення кількості ракет, якщо виробництво зазнає труднощів?". Кривонос посилався на інформацію, яку раніше надав Цибулько. Авіаційний експерт Валерій Романенко нагадав, що в Україні проводилися розробки за трьома ракетними програмами, проте вони не були достатньо фінансовані до початку повномасштабної війни. Сьогодні все залежить від рівня фінансування та допомоги союзників, адже Україна не здатна самостійно виробляти все необхідне, додав Романенко.

9 серпня одним зі співрозмовників Василя Зими у "Великому етері" був Костянтин Жеваго -- політик, олігарх, фігурант низки кримінальних справ, якого підозрюють зокрема в організації розтрати майна банку "Фінанси та Кредит" на суму $113 млн. Зараз Жеваго перебуває у Франції. У липні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно заарештував Жеваго як фігуранта ще й у справі ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва. Проте ведучий Василь Зима запитував "інвестора, підприємця і мецената" Жеваго не про це, а про... олімпійське срібло українських каноїсток Людмили Лузан і Анастасії Рибачок. Виявляється, Жеваго особисто тридцять років підтримував веслувальний клуб "Гірник" із міста Горішні Плавні, вихованками якого є наші олімпійські призерки. "Підтримка бізнесом спорту завжди дає результат", -- резюмував Василь Зима, натякаючи на те, кому саме дівчата завдячують своїм успіхом. Як і попереднього разу, жодного маркування "Реклама" або ж "Піар" увімкнення в етер пана Жеваго не мало.

Сергій Руденко, під час інтерв'ю з дипломатом і колишнім послом України в США Валерієм Чалим, поцікавився, як розбіжності між Зеленським і Трампом, а також між Зеленським і Гарріс можуть позначитися на відносинах між Україною та США. Проте гість дав досить обережну відповідь: він зазначив, що для України не настільки важливо, хто з них переможе — Трамп чи Гарріс, — а важливо, чи продовжать США надавати нам військову та фінансову підтримку.

Учасниками традиційного п'ятничного журналістського клубу програми "Вердикт" цього разу стали Лариса Волошина й Андрій Яніцький. Як журналістам реагувати на такі важливі для України події, як наступ у Курській області, за повної відсутності офіційної інформації? -- запитав ведучий. "Ми всі розуміємо, що це українські військові, але не знаємо, як їх назвати, -- сказала Лариса Волошина. -- Ми бачимо, як аналогічні речі висвітлюються, наприклад, в Ізраїлі: вони, перебуваючи 70 років у війні, навчилися, нам теж треба цього вчитися". Андрій Яніцький зі свого боку порадив довіряти лише офіційній інформації.

В ефірі каналу "Еспресо" з'явилися Андрій Яніцький, Лариса Волошина та Сергій Руденко.

Іншою темою для обговорення стало інтерв'ю керівника Офісу Президента Андрія Єрмака для "Європейської правди". За словами ведучого, це інтерв'ю спрямоване насамперед на західну авдиторію, адже західні медіа вже пів року пишуть про роль Єрмака та його повноваження, які, на їхню думку, виходять за рамки передбачених посадою. "Колеги, чому Єрмак змушений виправдовуватися?" — запитав Руденко. Лариса Волошина провела паралель із ситуацією, коли на Заході запитували, хто такий Путін. Нині ж, за її словами, запитують, хто такий Єрмак. Вона також привітала пана Єрмака з вибором "рольової моделі" радника президента з національної безпеки, подібної до ролі Джейка Саллівана в США. Водночас Волошина пояснила, що там така посада офіційно прописана, а в нашому випадку Єрмак займається тим, що виходить за межі його посадових обов'язків. Це може лякати представників західної демократії, де процедура має першорядне значення. Андрій Яніцький, зі свого боку, зазначив, що у нього більше питань до Єрмака стосовно внутрішньої політики, зокрема, як Офіс Президента співпрацює з урядом і бізнесом, у якого чимало скарг на дії влади.

"FreeДом": "вигадана" Курська область, маніпуляції Кремля, пам'ятний день для Грузії

7 серпня провідною темою етеру (блок ICTV/СТБ, ведучі Сергій Єрьоменко й Анастасія Мазур), як і на інших інформканалах, стали події в Курській області. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко пояснив, що в Суджі був штаб, де ворог готувався наступати на Сумщину. Про події в Курській області та бойові дії на Донеччині розповів воєнний експерт Іван Ступак. Про реакцію на події в Курській області західних партнерів ведучі говорили з головою Комітету парламенту з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександром Мережком (фракція "Слуги народу"). Мережка, як і деяких інших гостей, ведучий Сергій Єрьоменко запитав, якої ще ескалації боїться Захід? Гість погодився, що розмови про ескалацію -- це шантаж із боку Кремля, а реакція на цей шантаж -- питання політичної волі та рішучості Заходу.

Голова фонду "Русь сидяча" Ольга Романова заявила, що Курська область не є в центрі уваги російської влади, вона фактично не існує для Кремля. Це контрастує з інтересом до вбивці Красікова, шпигунів родини Дульцевих та їхніх дітей, які в літаку дізналися про своє російське походження (про російських шпигунів у Європі, зокрема сім'ю Дульцевих, того вечора був окремий сюжет на каналі). Романова також передбачила, що у вересні ми побачимо на фронті солдат із Північної Кореї. Соціолог та публіцист Ігор Яковенко зазначив, що події в Курській області стали для російської влади несподіванкою, Кремль не встиг зреагувати та надати відповідні вказівки, що спричинило хаос.

Ще одним гостем з Росії в ефірі каналу того вечора став економіст Ігор Ліпсіц, який, як зазвичай, розповів про складнощі та негаразди в російській економіці.

Про річницю окупації частини Грузії та майбутній шлях країни ведучі поспілкувалися з депутаткою парламенту Грузії від опозиційної партії "Лело" Саломе Саадашвілі. Гостя зазначила, що 26 жовтня, день виборів, може стати "найвизначнішим днем у новітній історії країни", оскільки саме тоді вирішиться майбутній напрямок розвитку Грузії.

Анастасія Мазур, Саломе Саадашвілі та Сергій Єрьоменко в етері "FreeДом"

В етері показали також два заздалегідь записаних інтерв'ю ведучого Сергія Єрьоменка -- з російською історикинею, фахівчинею з тоталітарних режимів Ксенією Кример про санкції проти Росії в контексті пресконференції обміняних російських опозиціонерів. Та з політичним коментатором Олегом Саакяном про ситуацію на Близькому Сході.

8 серпня подіям у Курській області майже не приділяли уваги. Ведучі Катерина Вишневська та Олег Борисов обговорювали з директором Центру суспільних досліджень "Український меридіан" Дмитром Левусем візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Африки, де Україна змушена протистояти російському впливу. З керівником безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павлом Лакійчуком вели мову про затоплення російського підводного човна "Ростов-на-Дону". Старший науковий співробітник Фонду стратегічних і міжнародних досліджень Грузії Шота Утіашвілі розповідав про 16-ту річницю початку війни проти Грузії. Він зазначив, що Росія обіцяла ООН вивести війська з Абхазії та Осетії, але не виконала обіцянок, тож усім слід пам'ятати, що угоди з Росією не мають ваги.

Ситуацію на фронті прокоментував військовий експерт Сергій Грабський, чиї висловлювання на каналі "FreeДом" виглядали значно оптимістичніше порівняно з іншими інформаційними джерелами. Зокрема, Грабський погодився з головою ГУР Кирилом Будановим, що ресурси росіян для активних наступальних дій вичерпаються за два місяці. Він також спрогнозував, що з отриманням F-16 Україна здобуде значні переваги над противником. Позитивним був і коментар російського військового експерта Яна Матвєєва щодо виснаження запасів техніки на російських складах.

В етер вийшов також репортаж воєнної кореспондентки каналу Альони Грамової про примусову евакуацію в Покровському районі.

9 серпня на телебаченні вийшов сюжет від Альони Грамової, який висвітлював наслідки ворожого удару по Костянтинівці. Крім того, в етері показали ще кілька матеріалів, зокрема про вплив західних санкцій на фінансові відносини між Росією та Китаєм, а також про черговий провал імпортозаміщення в Росії, який традиційно супроводжувався коментарем російського економіста Ігоря Ліпсіца.

Литовський політолог Вітіс Юрконіс висловив свою думку щодо репортажу про те, як країни-сусіди Росії намагаються дистанціюватися від неї. Курська область знову залишилася майже непоміченою в обговоренні.

Пряма мова: "денацифікація" Суджі, (не)активність Ради, українці в небезпеці

7 серпня у першій частині програми "Вечір про головне" ведучий Слава Варда обговорював ситуацію в Курській області з депутатом Київської міської ради від партії "Голос" Тарасом Козаком та експертом з міжнародних питань Богданом Ференцом. Відсутність інформації від Генштабу призвела до того, що обговорення звелося до того, що, на думку Козака, українське місто Суджа потребує денацифікації через "шкідливий вплив росіян". Чи був це жарт, Козак не уточнив.

Слава Варда, Тарас Козак і Богдан Ференц у прямому ефірі на Прямому каналі

У другій частині програми американський політолог і політтехнолог Джейсон Смарт, володіючи недосконалою російською, описав кандидата у віцепрезиденти США від Демократичної партії Тіма Волза. Водночас ізраїльський політолог, підполковник запасу ЦАХАЛ Аріє Зайден, майстерно володіючи українською, висвітлив ситуацію на Близькому Сході, зокрема зазначивши, що "Нетаньягу (прем'єр-міністр Ізраїлю -- "ДМ") не має наміру завершувати конфлікт".

В етері кілька разів прокрутили відеозапис брифінгу очільника "Європейської солідарності" Петра Порошенка з закликом до Ради повернутися до роботи (у засіданнях парламенту оголошeно перерву до 21 серпня -- "ДМ"), щоб ухвалити зокрема заборону РПЦ. Потім в етер увімкнувся народний депутат від тієї ж "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який без жодних застережень сказав, що пишається нашими Збройними Силами, і що "Курськ повертається в рідну гавань".

Одним із гостей Матвія Ганапольського в програмі "Люди війни" став інший народний депутат від "Європейської солідарності", Ростислав Павленко. Він, обговорюючи ситуацію в Курській області, висловив надію, що "наше політичне керівництво ретельно передбачило всі можливі сценарії, і завтра ми не будемо так само емоційно реагувати, як сьогодні захоплено вітаємо Збройні Сили".

У "Прямому контакті" події в Курській області коментував Володимир Цибулько, якого Ганапольський час від часу називав "коханим" і "любимим".

Матвій Ганапольський та Володимир Цибулько в етері Прямого каналу

8 серпня під час токшоу "Вже на часі" сержантка ЗСУ, позафракційна народна депутатка Людмила Буймістер, народні депутати Роман Бабій (МФО "Розумна політика") та Олексій Мовчан ("Слуга народу"), а також депутат Київради від "Європейської солідарності" Леонід Ємець змушені були чекати на коментарі воєнного експерта Івана Ступака щодо подій у Курській області та бойових дій на Донеччині, перш ніж висловити свої думки. Леонід Ємець заявив, що "Україна не мінятиме Донбас на Курськ", Олексій Мовчан закликав до "скромності у почуттях і заявах", а Роман Бабій озвучив кілька можливих сценаріїв, включаючи захоплення Курської АЕС.

Відео з брифінгу Петра Порошенка, де він закликав заборонити діяльність РПЦ, викликало бурхливу дискусію між Олексієм Мовчаном та ведучою Світланою Орловською. Мовчан зазначив, що "питання церкви є складним і чутливим для деяких регіонів". Орловська ж, з великим емоційним напруженням, ствердила: "Це не про релігію і не про церкву! Це про заборону агентури, яка вбиває українців!" Вона висловлювалася так пристрасно, що Мовчан змушений був попросити її знизити тон. Він також відкинув звинувачення у блокуванні законопроєкту щодо заборони РПЦ, висловлені його колегами по фракції, але це не змінило загального настрою.

"Ми толерували питання мови, тепер маємо широкомасштабне вторгнення, тому жодного толерування у питаннях щодо ворожої агентури бути не може", -- підбила риску під цим обговоренням ведуча. Натомість дискусія про те, чому народні обранці не збираються на пленарні засідання для розв'язання нагальних питань, продовжилася: думки щодо того, хто винен, розійшлися, чітка відповідь на запитання "що робити?" також не прозвучала.

Про вибір Камалою Гарріс кандидата у віцепрезиденти детально розповіла редакторка Української служби "Голосу Америки" Тетяна Ворожко. Настільки детально, що часу для обговорення цієї теми в учасників токшоу лишилося небагато.

9 серпня в етер вийшов "Тижневик війни" з Павлом Рольником -- годинна програма, переважно інформаційна, чимось схожа на щоденні огляди бойових дій на 24 каналі.

У програмі "Люди війни" Матвій Ганапольський надав слово адвокату Ігорю Голованю, який скористався нагодою для відповіді на звинувачення. На його думку, адвокатка та сестра Андрія Портнова заявила, що він, його брат і брат його дружини ухиляються від мобілізації. Головань детально та багатослівно пояснив, що такі звинувачення безпідставні.

В останній частині програми обговорювали справу Червінського, що прояснило, хто є "людиною війни" у цій передачі. "Наша система утримання під вартою -- це катівня! -- зазначив Головань. -- Людину змушують зізнатися у провині, щоб уникнути мук в камері... Наші правоохоронні та судові органи схильні до тортур -- чи то у в'язниці, чи під домашнім арештом, що також не є легким". На завершення Ганапольський пообіцяв Голованю згадати про нього у своїй майбутній книзі: "Я напишу, що ви розкрили мені Україну з цього боку".

У програмі "Прямий контакт" Ганапольський, серед іншого, як завжди, детально цитував російських пропагандистів, хвалив "чудову" школу дубляжу на каналі (хоча насправді дубляж більше нагадує, як влучно зазначив один із користувачів Youtube, кривляння), а також висловлював занепокоєння щодо хохуль, які через російську агресію в Україні опинилися під загрозою зникнення.

УкраїнаРосіяКурська областьНаступальні (військові)Володимир ПутінРосійська моваДонецька областьРосіяниСполучене КоролівствоВолодимир ЗеленськийРакета.Північна та Південна АмерикаЄвропаСлуга народу (політична партія)МобілізаціяЗбройні сили УкраїниКурськМістоПокровський район24 (телеканал)Генеральний персоналБойові діїАтомна електростанціяКитай (регіон)Міністерство закордонних справ (Україна)Суми ПлощаІзраїльПолітикЗахідна ЄвропаВедучийЄвропейська СолідарністьФесенко Володимир В'ячеславовичЕкспрес-телебаченняКостянтин ЖевагоПолітологТуманМосковський КремльПарламентТелевізорДональд ТрампСуджа, Курська областьГрузія (країна)Вищий антикорупційний суд УкраїниЩитОлег НовгородськийМикола КняжицькийКиївська міська радаПетро ПорошенкоФорбсБлизький СхідПарламент Грузії (країна)Тарас КозакПавленко Ростислав МиколайовичЄмець Леонід ОлександровичОлексій ГончаренкоРутеніяSTB (телеканал)АфрикаОрганізація Об'єднаних НаційПортнов Андрій Володимирович (політик)Абхазія

Related posts