Курс долара: експерт з банківського сектору розкрив, чи зможе валюта перевищити 42 гривні до початку листопада.
Незважаючи на прийняття законопроєкту, що передбачає підвищення податків, його вплив на курс долара в Україні найближчим часом не очікується. Загалом, співвідношення між американською валютою і гривнею залишиться відносно стабільним, з деякими незначними коливаннями в обидва напрямки, що стане звичним для українців.
Такий прогноз озвучив Тарас Лєсовий, керівник департаменту казначейства банку "Глобус", в коментарі для "ФАКТІВ". Він зазначив, що до початку листопада офіційний курс долара може досягти 41,5 грн. Однак, за його словами, це не вплине на стабільність національної валюти. Крім того, в період з вересня до жовтня курс долара може підвищитися приблизно на 1%.
З початку року інфляція в Україні може становити 8,3-8,5%, що свідчить про успішність стратегії Національного банку України щодо пом'якшення впливу інфляційних процесів на валютний ринок, вважає банківський експерт. Також, за прогнозами, у вересні-жовтні рівень інфляції в країні може коливатися в межах 2-2,5%.
У загальному контексті, незважаючи на зростання інфляції, валютна ситуація, ймовірно, залишиться стабільною і не відхилиться від раніше оголошених прогнозів до кінця року. Це має велике значення, адже важливо уникнути негативного впливу на валютні показники, що може виникнути через "нездоровий" панічний ажіотаж.
- Загалом же ми припускаємо, що в листопаді основні курсові коливання відбуватимуться в коридорах 41,2-41,8 грн/$ і 45,3-47,3 грн/€ (на міжбанку) і 41,3-42 грн/$ і 45,5-47,8 грн/€ (на готівковому ринку). Також існує ймовірність, що основні валютні зміни відбудуться в "лещатах" 41,5-41,9 грн/$, -- резюмує експерт.
Загалом, саме в листопаді курсові показники можуть максимально наблизитися до 42 грн/$. Однак будь-які зміни не відбудуться раптово: йдеться про доволі повільні зміни, без поривчастості, без "надривів".
З метою підтримки стабільності валютного курсу, Національний банк України активно проводить валютні інтервенції, іноді витрачаючи мільярди доларів на місяць.