КНДР може поставити Росії військову техніку на загальну суму до 5,5 мільярдів доларів: що саме включено в цей перелік.


Північна Корея значно збільшила свої доходи завдяки співпраці з Росією. З початку повномасштабної війни проти України КНДР передала РФ зброї на суму від 1,7 млрд до 5,5 млрд доларів.

Цю інформацію наводить дослідження, проведене німецьким Фондом Фрідріха Наумана. Експерти зазначають, що фінансові надходження Пхеньяна можуть зрости на сотні мільйонів доларів, враховуючи, що країна відправляє своїх військових до Росії.

Дослідники вказують, що точна вартість зброї Північної Кореї залишається невідомою, проте країна має досвід у продажу озброєнь як за цінами, що перевищують, так і за нижчими за ринкові. Згідно з найнижчими оцінками, Росія могла витратити близько 1,7 мільярда доларів на боєприпаси та ракети: 300 доларів за снаряд калібру 152 мм, 150 доларів за 122 мм, а також 1,5 мільйона доларів за ракету KN-23/24.

Згідно з оцінками, вартість північнокорейської військової техніки для Росії могла сягати 5,5 мільярдів доларів: тисяча доларів за снаряд калібру 152 мм, 500 доларів за 122 мм, а також 3 мільйони доларів за ракету KN-23/24.

У Фонді припускають, що Москва, швидше за все, отримала лише дві партії північнокорейських ракет KN-23 та KN-24 - восени 2023 року та влітку 2024-го. Кожна партія, ймовірно, складалася з 50 одиниць. Решта поставок - це артилерійські снаряди та інше озброєння.

Експерти стверджують, що Північна Корея може отримати додаткові сотні мільйонів доларів завдяки розміщенню своїх військових у Росії.

Враховуючи великі грошові винагороди, які Кремль пропонує іноземним найманцям, режим Кіма може розглядати можливість відправки своїх військових до України як спосіб поліпшити своє фінансове становище. Навіть за обережними оцінками, Кім Чен Ин міг би отримати додатково від 143 до 572 млн доларів щорічно, якщо вирішить надіслати від 5 до 20 тисяч солдатів на підтримку військових дій Росії, як показує дослідження.

Експерти вважають, що теоретично Північна Корея могла б розмістити близько 100 тисяч своїх військових в Україні, однак така ймовірність є досить низькою.

"З метою уникнення загрози стабільності північнокорейського режиму, а також з огляду на потенційні ризики втечі військовослужбовців і обмежені ресурси, відправка більше 20 тисяч солдатів виглядає вкрай малоймовірною," - зазначається у дослідженні.

Нагадаємо, 23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що у Вашингтоні є "докази наявності військових сил КНДР на території Росії". Крім того, прес-секретарка НАТО Фара Дахлалла підтвердила, що Альянс також володіє інформацією, що підтверджує ці факти.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль підкреслив, що його країна "не залишиться без дій" і вживе відповідні заходи у відповідь. За його словами, Сеул вживає необхідних кроків в залежності від рівня військової співпраці між Пхеньяном і Москвою. Зокрема, він зазначив, що можливе перегляд питання щодо постачання зброї Україні.

Кремлівський диктатор Володимир Путін непрямо підтвердив участь північнокорейських військових у війні проти України. Він не став цього заперечувати, а скористався звичним прийомом, укотре спробувавши перенести всю відповідальність за ескалацію конфлікту на західні країни

Як повідомляло OBOZ.UA, генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що військові частини з Північної Кореї беруть участь у конфлікті в Україні. В даний час вони розташовані в Курській області Росії.

Related posts