Київводоканал повідомив про можливі труднощі з водопостачанням у Києві внаслідок забруднення річки Десна.
Зображення: Державне агентство з питань меліорації та рибальства України.
Внаслідок забруднення річки Десна, Київ може розглянути можливість переходу на інші джерела водопостачання.
Таку інформацію озвучив Володимир Костюк, заступник директора Київводоканалу, під час виступу на телеканалі "Еспресо".
За його відомостями, Десна продовжує бути "ключовим джерелом водопостачання для систем очистки Деснянських водопровідних станцій, забезпечуючи 70% очищеної питної води для киян". Проте, через забруднення в столиці існує ймовірність відмови від використання води з цих станцій.
"Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків й розбалансування системи водопостачання столиці", - пояснив посадовець.
Отруєння Сейму та Десни: як стрімко поширюється забруднююча речовина, що становить небезпеку для Києва, і коли можна очікувати відновлення екосистеми.
Костюк підкреслив, що "процес розбавлення забруднень, як це було заплановано, не відбувається".
На даний момент забруднена вода опустилася нижче Чернігова. На жаль, проблема органічного забруднення триває. Визначити, яка вода надійде на водозабір протягом 4-5 днів, наразі неможливо. Проте, ми прогнозуємо найгірші можливі результати. Якщо ці прогнози підтвердяться, і наша існуюча технологія не зможе впоратися з очищенням води, ми можемо бути змушені відмовитися від цього джерела водопостачання та перейти на інші варіанти, такі як станція на Дніпрі або артезіанські джерела," – зазначив заступник директора Київводоканалу.
Костюк зазначив, що, незважаючи на це, альтернативна система не зможе повністю забезпечити водопостачання для всієї столиці.
Наприкінці серпня в українському сегменті річки Сейм було зафіксовано забруднення, яке призвело до масового мору риби. Представники Держводагентства повідомили, що це забруднення має органічний характер, а не хімічний. 7 вересня Міністерство екології повідомило, що розповсюдження забруднюючої плями сповільнилося. На пресконференції 10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що викиди стічних вод з цукрового заводу в російському Тьоткіно стали причиною забруднення річки Сейм. За даними Міндовкілля, станом на ранок 10 вересня забруднення просунулося приблизно на 191 км (біля села Шестовиця) від місця впадіння Сейму в Десну. У районі села Шестовиця спостерігається потемніння води, появляється специфічний запах, а також скупчення дрібної риби біля берега та поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії ознаки забруднення не були виявлені. У Чернігові ж ситуація покращується, зафіксовані лише поодинокі випадки загибелі риби.