Китай оголосив про офіційну заборону для іноземців на усиновлення дітей з країни.


Пекін заявив, що не розглядатиме справи про усиновлення, крім тих, на які поширюється положення про винятки

У Китаї було запроваджено заборону на усиновлення китайських дітей іноземцями. Це також стосується заявок, які ще не були розглянуті, або тих, що вже отримали відмову на різних етапах процесу усиновлення.

Цю інформацію передає CNN.

З початку 1990-х років Китай відправив за кордон десятки тисяч усиновлених дітей - близько половини з них прибули до США, оскільки драконівська політика "однієї дитини" змусила багато родин відмовитися від дітей, особливо від дівчаток та дітей з обмеженими можливостями.

Останні десятиліття, в умовах економічного підйому Китаю та зниження рівня народжуваності, спостерігається зменшення кількості міжнародних усиновлень китайських дітей. Від початку пандемії COVID-19 цей процес здебільшого зупинився.

Тепер уряд Китаю офіційно завершує цю програму, стверджуючи, що це відповідає міжнародним трендам. Однак це рішення також приймається на фоні зусиль чиновників, спрямованих на відновлення рівня народжуваності, який значно впав у країні, та на запобігання можливій демографічній кризі в майбутньому.

Міністерство закордонних справ Китаю оголосило, що більше не відправлятиме китайських дітей за кордон для усиновлення. Виняток буде зроблено лише для іноземців, які усиновлюють дітей чи прийомних дітей кровних родичів у Китаї.

"Це відповідає духу відповідних міжнародних конвенцій, - заявив речник міністерства Мао Нін на регулярній прес-конференції. - Ми вдячні урядам та прийомним сім'ям відповідних країн за любов та бажання усиновлювати китайських дітей".

Заборона викликає невизначеність для сотень американських сімей, які нині перебувають у процесі усиновлення дітей із Китаю.

Посольство Сполучених Штатів у Пекіні направило запит на письмові пояснення до Міністерства цивільних справ Китаю стосовно нової директиви, про що в четвер повідомив Державний департамент. У телефонній розмові з американськими дипломатами в Китаї представники Пекіна зазначили, що "не продовжуватимуть обробку справ на жодному етапі", за винятком тих, що підпадають під виняткові положення, повідомляє AP.

"У Держдепартаменті зазначили, що усвідомлюють, що безліч сімей досі чекають на завершення процедури усиновлення, і висловлюють їм своє співчуття."

Згідно з інформацією, наданою міжнародною організацією China's Children International, яка була заснована китайськими усиновлювачами для підтримки китайських дітей, з моменту відкриття Китаю для міжнародного усиновлення у 1992 році, більше 160 000 китайських дітей знайшли нові родини в різних країнах світу. Приблизно половина з них була усиновлена в Сполучених Штатах.

За даними Державного департаменту США, на дітей із Китаю припадає 29% усіх усиновлень за кордоном у США в період з 1999 по 2023 рік.

Хоча Китай зупинив міжнародні усиновлення в 2020 році через пандемію з метою "гарантування здоров'я та безпеки" дітей, як зазначено в звіті Державного департаменту США, у 2021 та 2022 роках жодна дитина з Китаю не була усиновлена в США. Згідно з даними Держдепартаменту США, минулого року було усиновлено лише 16 дітей з Китаю.

Пекін скасував політику "однієї дитини", яка діяла протягом багатьох років і викликала численні суперечки. Це рішення було прийняте після усвідомлення того, що такі обмеження сприяли швидкому старінню населення та зменшенню робочої сили, що могло суттєво загрожувати економічній та соціальній стабільності держави.

Для боротьби зі зниженням народжуваності китайська влада у 2015 році вирішила дозволити сім'ям мати двох дітей. Проте, незважаючи на тимчасове збільшення показників у 2016 році, рівень народжуваності знову почав знижуватися.

У 2021 році уряд ще більше зменшив обмеження на народжуваність, дозволивши сім'ям мати до трьох дітей. Крім того, розпочали активні кампанії для підтримки багатодітних родин, які включали розширення термінів декретної відпустки, а також впровадження податкових знижок і різноманітних соціальних пільг для сімей.

Проте ці зусилля поки що не дали бажаних результатів через змінливі гендерні норми, зростаючі витрати на життя та освіту, а також економічну нестабільність, яка відчувається у найближчій перспективі.

В Україні в даний момент існує заборона на усиновлення, яка пов'язана з війною між Росією та Україною.

На сьогоднішній день усиновити дитину не можуть особи, які є іноземцями, а також громадяни України, що тимчасово або постійно проживають за межами країни. Право на усиновлення стане доступним знову через три місяці після завершення або скасування військового стану.

Related posts