Камала Гарріс не промовила слово "Україна" під час свого дебютного передвиборчого інтерв'ю.


У її розмові з журналісткою вдалося знайти час лише для обговорення Ізраїлю, і то зовсім небагато.

Заступниця президента США Камала Гарріс провела своє перше значне інтерв'ю в якості кандидатки на посаду президента, не згадавши Україну жодного разу. Повний текст інтерв'ю можна знайти на сайті CNN.

Інтерв'ю було саме передвиборчим, і разом із Гарріс на запитання відповідав її напарник, кандидат на посаду віцепрезидента Тім Волз.

Під час інтерв'ю з журналісткою було охоплено багато різноманітних тем, які стосувалися планів Гарріс у разі її перемоги на президентських виборах, а також ходу передвиборчої кампанії. Головний акцент запитань, звичайно, був на внутрішніх економічних і соціальних питаннях у Сполучених Штатах. Однак, не оминули й зовнішню політику, зокрема конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС.

Я твердо і незмінно підтримую оборону Ізраїлю та його право на самозахист. Це не зміниться. Ізраїль мав і має право захищатися, але спосіб, яким це здійснюється, має велике значення. Надто багато невинних палестинців загинуло. Ми повинні досягти мирної угоди. Ця війна має бути завершена, - зазначила Гарріс у відповідь на запитання щодо можливого скорочення військової допомоги Ізраїлю.

Це все, що було сказано про зовнішню політику США. Україна, Росія, Іран, НАТО та Китай не були згадані в інтерв'ю. Проте варто зазначити, що журналістка CNN, яка брала інтерв'ю у Гарріс і Волза, майже виключно зосередилася на внутрішніх питаннях США, оминувши теми зовнішньої політики, за винятком Ізраїлю.

Як повідомляє УНІАН, Камала Гарріс, імовірно, зовсім не орієнтується в ситуації навколо України. Американські аналітики вважають, що вона має досить поверхове уявлення про російсько-український конфлікт. Ймовірною причиною цього називають той факт, що на посаді віцепрезидентки вона зосереджувалася головним чином на внутрішніх справах США, тому у неї не було суттєвого приводу займатися зовнішньою політикою.

Втім, ще гірше може бути те, що незадовго до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Гарріс особисто конфліктувала з Володимиром Зеленським. Тоді Київ закликав США запровадити превентивні санкції проти РФ, щоб запобігти агресії. Але Гарріс відповіла, що неможливо накладати санкції на країну за дії, яких вона ще не вчинила.

Проте Гарріс неодноразово робила публічні заяви щодо України, в яких запевняла, що підтримка Києва, яку здійснює адміністрація Джо Байдена, буде продовжена.

Related posts