Кабинет Министров обсудил важные вопросы на своем заседании 11 октября и принял ряд ключевых решений.
11 октября в Украине состоялось заседание Кабинета Министров, на котором обсуждались несколько актуальных вопросов.
Какие решения приняли, сообщил представитель Правительства в Верховной Раде Тарас Мельничук:
У новій редакції було представлено Статут акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України". Положення Статуту були адаптовані до вимог законодавства України, зокрема законів "Про банки і банківську діяльність", "Про акціонерні товариства" та "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки". Також уточнено і розширено повноваження управлінських органів банку з метою створення ефективної системи корпоративного управління та інших аспектів.
Внесено корективи до регламенту управління майном акціонерного товариства "Українська залізниця". Встановлено специфічні правила для проведення аукціонів на продаж або оренду майна, що відповідає потребам сектору безпеки та оборони, з урахуванням необхідності збереження конфіденційності. Також врегульовано питання узгодження рішень про здачу в оренду (найм) майна товариства відповідно до норм регламенту щодо відчуження та оренди (найму) майна державних акціонерних товариств, 100% акцій яких належать державі.
Згідно з частиною шостою статті 51 Закону України "Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією", затверджено Порядок документування заходів державного нагляду (контролю) у сфері хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, а також окремих дій за допомогою технічних пристроїв, що здатні здійснювати фото- та/або відеозйомку, аудіо- та/або відеозапис. Цей Порядок встановлює механізм фіксації заходів державного нагляду (контролю) у зазначеній сфері, регулює процеси використання, зберігання, видачі та приймання технічних засобів, а також визначає правила зберігання, експорту та видалення результатів фіксації цих заходів або окремих дій.
В межах загального обсягу бюджетних асигнувань, які були виділені Міністерству охорони здоров'я на 2024 рік у державному бюджеті, проведено перерозподіл фінансування. Зокрема, зменшено витрати на розвиток у рамках програми "Спеціалізована медична допомога, що надається закладами охорони здоров'я наукових установ та закладів вищої освіти" на суму 295 млн 439,4 тис. гривень. Ці кошти направлено на збільшення видатків розвитку за програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" на таку ж суму, що має на меті розширення спектру медичних послуг, які надають заклади охорони здоров'я. Також внесено зміни до списку лікарських засобів, медичних виробів і допоміжних засобів, що закуповуються за рахунок державного бюджету для реалізації програм і проведення централізованих заходів у сфері охорони здоров'я, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 216. Зокрема, доповнено підрозділ "Закупівля обладнання для закладів охорони здоров'я, зокрема для кластерних та надкластерних" новою позицією "Система лінійного прискорювача".
- Затверджено Порядок ведення Реєстру проектів (програм) міжнародної технічної допомоги. Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення та функціонування Реєстру проектів (програм) міжнародної технічної допомоги. Метою створення Реєстру є автоматизація процесу залучення та використання міжнародної технічної допомоги, в тому числі державної реєстрації, моніторингу проектів (програм), акредитації виконавців (юридичних осіб - нерезидентів).
- Внесено зміни у додатки до розпоряджень КМУ від 02.04.2024 N 287 "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для здійснення заходів, повʼязаних із зміцненням обороноздатності держави", від 12.04.2024 N 331 "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для здійснення заходів, повʼязаних із зміцненням обороноздатності держави" та від 23.04.2024 N 362 "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для здійснення заходів, повʼязаних із зміцненням обороноздатності держави, та внесення змін до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2024 N 287 і від 12 квітня 2024 N 331". Виділено Запорізькій обласній державній адміністрації (для Запорізької обласної військової адміністрації) додатково з резервного фонду державного бюджету кошти в обсязі 148 млн. 606,673 тис. грн. на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, фортифікаційного обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень за рахунок вивільнених сум, виділених рішеннями Уряду Міністерству оборони України, Кіровоградській, Миколаївській та Хмельницькій обласним військовим адміністраціям, що утворилися в результаті проведення зазначених заходів.
Згідно з положеннями частини першої статті 13 Закону України "Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України", селище Токарівка, що розташоване в Вознесенському районі Миколаївської області, було віднесено до категорії сіл.
Згідно з першою частиною статті 13 Закону України "Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України", селища Мінеральні Води та Новоселівське, що належать до Павлоградського району Дніпропетровської області, були переведені в категорію сіл.
Згідно з першим пунктом статті 13 Закону України "Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України", селище Відродження, що знаходиться у Житомирському районі Житомирської області, було переведено до категорії сіл.
Підтверджено ініціативу Фонду державного майна щодо приватизації пакету акцій акціонерного товариства "Обʼєднана гірничо-хімічна компанія", що складається з 1 млрд 944 млн простих іменних акцій. Це становить 100% статутного капіталу вказаного товариства. Приватизація відбудеться через викуп єдиним учасником, який подав заявку на участь в електронному аукціоні - товариством з обмеженою відповідальністю "ЦЕМІН УКРАЇНА", яке запропонувало ціну у розмірі 3 млрд 938 млн 351 тис. 581 грн.