Кабінет Міністрів України повідомляє, що Міністерство соціальної політики розробило нові ініціативи для підтримки військових захисників. Серед них - довічне забезпечення необхідними засобами для реабілітації та спрощення процесу заміни частин протезів.
На запит Міністерства соціальної політики Уряд прийняв ряд суттєвих змін до постанови № 321 "Про затвердження Порядку надання допоміжних засобів реабілітації особам з інвалідністю", які мають на меті посилити підтримку ветеранів і військових.
Мова йде, зокрема, про полегшення процесу заміни елемента протезу - приймальної гільзи (куксоприймача). Це питання є досить актуальним для ветеранів та військовослужбовців, які користуються протезами.
Відтепер, якщо вартість заміни не перевищує 15% максимальної ціни протезу (з урахуванням трикратного підвищення для військових), для проведення процедури не потрібно отримувати висновки від мультидисциплінарної реабілітаційної команди, ВЛК, ЛКК або МСЕК. Досить буде рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства. Це значно зменшить час, необхідний для заміни гільзи.
Протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало запит на ремонт реабілітаційного обладнання, повинно підготувати калькуляцію та завантажити її в електронну особисту справу перед формуванням попереднього замовлення.
Це послужить підвищенню прозорості у визначенні вартості ремонту реабілітаційних засобів.
Зараз усі військовослужбовці з ампутаційними кінцівками отримуватимуть довічне направлення на забезпечення реабілітаційними засобами, за винятком електричних інвалідних візків та електроскутерів.
Крім цього, заплановані інші важливі прогресивні зміни для захисників. Зокрема, чітко зазначено, що військовослужбовці, які зазнали травм або поранень під час виконання свого обов’язку захисту Батьківщини, отримують засоби реабілітації з тричі підвищеною вартістю, незалежно від того, чи були вони звільнені з військової служби під час лікування та реабілітаційного процесу.
Не менш суттєвим є покращення процесу заміни втрачених або пошкоджених реабілітаційних засобів. Було встановлено повний список документів, які особи повинні подати в таких ситуаціях.
Серед численних нововведень – надання можливості людям з інвалідністю, які мають порушення зору або слуху, отримувати компенсацію за особисто придбані засоби реабілітації (такі як мобільний телефон або біла тростина) виключно на підставі документа, що підтверджує їх інвалідність, без потреби в додаткових висновках комісій.
Окрім цього, був затверджений список документів, які мають подавати різні категорії громадян. Це стосується цивільних осіб, які зазнали шкоди внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, а також осіб, щодо яких зафіксовано факт позбавлення особистої свободи з боку Росії. Ці документи необхідні для взяття на облік та отримання засобів реабілітації без необхідності встановлення інвалідності.