Іван Багряний, Король Артур та Моцарт у віртуальній реальності: Національна філармонія представила жовтневий репертуар.


Національна філармонія презентувала план заходів на жовтень 161-го сезону концертів.

Колонний зал: 1 жовтня 45 років тому було створено Національний академічний духовий оркестр України. Цього вечора музиканти подарують слухачам українську прем'єру твору "Bury and Rise" австралійської композиторки українського походження Катерини Ліхути. А відкриє концерт промовистий твір одного із засновників оркестру Левка Колодуба "Троїсті музики". У другому відділі гратиме Біг-Бенд НАДОУ. Працюватимуть три диригенти: Іван Стецький, Олексій Рощак та Володимир Спасіченко. 6 жовтня у філармонії звучатиме "Симфонія світу" у виконанні Національного президентського оркестру, духового оркестру під орудою Сафета Джемалядінова та за участю академічного камерного хору "Хрещатик". Публіка почує два твори, які об'єднує спільна тема - святкування життя та краси світу. Прозвучать твір Девіда Масланки, навіяний словами молитви "Отче наш", та Симфонія №3 "Планета Земля" Йохана де Мея в адаптації для духового оркестру.

Фото: Національна філармонія 12 та 13 жовтня на сцені Національної філармонії України відбудуться прем'єрні покази нової постановки semi-опери "Король Артур: у пошуках героя" від Open Opera Ukraine. Semi-опера Г. Перселла та Дж. Драйдена "Король Артур" поєднує драматичний текст із музичними епізодами. Постановка є сучасною інтерпретацією міту про короля Артура, що значно відрізняється від класичних історій, адже в цій версії перед нами постає Артур-герой, що прагне повернути свою кохану, яку викрав його заклятий ворог, саксонський король Освальд Кентський. Semi-stage постановка є економічно та екологічно орієнтовним форматом, адже мінімізує використання декорацій та костюмів, інтегруючись у будь-який простір. Кураторка проєкту: Анна Гадецька, продюсерка: Галина Григоренко, артистична директорка: Наталія Хмілевська, драматург: Андрій Бондаренко, режисерка: Олена Савчук, диригент: Рок Фаргас, Німеччина. 16 жовтня - популярна класика у виконанні Національного камерного ансамблю "Київські солісти". Прозвучать "Адажіо" Барбера, "Адажієтто" Малера. За диригентським пультом Володимир Сіренко. Соліст Андрій Васін, фортепіано

Фото: Національна філармонія 18 жовтня прозвучать: симфонічні ескізи "Море" Клода Дебюссі; фортепіанний концерт Моріса Равеля; музика представника українського модернізму Геннадія Ляшенка. Солістом виступить піаніст Роман Лопатинський, за диригентським пультом - маестро Наталія Стець. 20 жовтня Київський камерний оркестр під орудою маестро Наталії Пономарчук приєднається до всесвітнього відзначення 200-річчя Антона Брукнера. Струнний квінтет, що звучатиме цього вечора, - єдиний твір, який австрійський композитор присвятив камерно-інструментальному жанру. Квінтет було присвячено герцогу Максиміліану Емануелю Баварському. Герцог залишився задоволений композицією і подарував Брукнеру діамантову шпильку.

Фото: Національна філармонія 21 жовтня відбудеться другий концерт нового колективу Ensemble 24 - "Артефакти голосу" за участю запрошеної української зірки Вікторії Вітренко, яка працює та проживає у Німеччині. Цього разу досліджуватимуть людський голос, його сприйняття та здатність слугувати носієм культурної пам'яті. У п'яти творах голос опиняється у різних аудіальних просторах, естетиках, оптиках, які розширюють уявлення про класичну музику, її минуле та майбутнє. 22 жовтня щорічний концерт до дня народження композитора Ференца Ліста зіграє знана угорська піаністка Клара Вюрц. Крім творів Ліста прозвучить музика його сучасників: Фредеріка Шопена та Роберта Шумана. Звучатиме і твір Бейли Бартока - композитора-модерніста, що представляє угорську музику ХХ століття, що загалом продемонструє лінію розвитку угорської музики, підвалини якої заклав Ференц Ліст. 23 жовтня виконають наступні твори: Шотландську симфонію Мендельсона, над якою композитор працював протягом 12 років; "Langsam" для симфонічного оркестру Вікторії Полевої, що продовжує традиції знаменитого малерівського adagio. За диригентським пультом маестро Володимир Сіренко. Солістка Тетяна Шафран.

Фото: Національна філармонія. 25 жовтня на сцені філармонії пролунає польська музика. Симфонічний оркестр Національної філармонії під керівництвом маестро Романа Реваковича, який вже багато років організовує Дні української музики у Варшаві та проводить концерти польської музики в Україні в контексті світової класики, представить своїй публіці програму. Цього року концерти проходять у Хмельницькому, Полтаві, Черкасах та Києві. Слухачі зможуть насолодитися творами Кшиштофа Пендерецького, Вітольда Лютославського, а також композицією Йоганнеса Брамса. Диригентом виступить Дмитро Таванець, який зіграє на фортепіано. 26 жовтня відбудеться програма "Spiegel im Spiegel" Київського камерного оркестру під керівництвом маестро Наталії Пономарчук, в якій прозвучить музика Арво Пярта, Петеріса Васкса, Йоганна Баха та Людвіга Бетховена. Солістами стануть Юрій Стьопін та Марк Комонько на скрипці, а Максим Шадько виконає партію на фортепіано. Фестивальні події: 4 жовтня в рамках 35-го ювілейного фестивалю "Київ Музик Фест" відбудеться концерт Національного ансамблю солістів "Київська камерата", на якому прозвучать твори сучасних українських композиторів. Серед них - Квартето №4 Бориса Лятошинського та Камерна симфонія №3 Володимира Зубицького. Також під час концерту відбудуться три прем'єри: Альтовий концерт Олександра Родіна, Скрипковий концерт Золтана Алмаші та нова композиція Дмитра Гордона-молодшого. Скрипкові партії виконає Богдана Півненко, а диригуватиме американсько-канадська музикантка Кері-Лінн Вілсон, яка нещодавно стала головною диригенткою ансамблю. Фестиваль завершиться 5 жовтня концертом, на якому прозвучать Симфонічна драма № 8 ("Народна") Віктора Степурка та Патріотичні пісні ("Пісня про Київ" та "Збережи мрію") для солістів, мішаного хору і оркестру Олега Безбородька на англійські тексти Пола Торсона. Національний симфонічний оркестр України разом з Хоровою капелою імені Платона Майбороди Українського радіо під управлінням маестро Віктора Плоскіни виконає Концерт № 1 "Музичний дарунок Києву" Івана Карабиця, Симфонічну поему "Дніпро" Євгена Станковича та Gloria in excelsis Deo для скрипки, голосу і симфонічного оркестру Богдани Фроляк з солістами Назарієм Пилатюком (скрипка) та Наталією Половинкою (голос). Музика для дітей: 20 жовтня відбудеться музична вистава для дітей 6+ "НЕзвичайні пригоди Смичка або Фальшива Нота". Це захоплююча історія про хитру Фальшиву Ноту (Ольга Єременко), яка намагається переконати Смичка залишити свою, на її думку, невдячну Скрипку (Герман Сафонов) і знайти більш гідну пару серед музичних інструментів. Смичок (Володимир Шпудейко) разом із дітьми ознайомиться зі звучанням різних інструментів через відомі твори класичної музики.

Фото: Національна філармонія 27 жовтня запрошує на мюзикл "Бременські музики" 4+. У виконанні Brass Ukraine, що складається з двох труб, валторни, тромбона, туби та ударних, а також за участю принцеси-сопрано та акторів тріо Argentum. Цей мюзикл стане чудовим дозвіллям для всієї родини, підходить як для дітей, так і для їхніх батьків. У фоє філармонії 2 жовтня відбудеться святкування дня народження Багряного з можливістю поглянути на це місце з нової перспективи та відкрити його приховані можливості. Проект-присвята "Багряний. Етюд" акцентує увагу на темі військовополонених та політв'язнів, які нині перебувають на ворожих землях. Серед колон і затишних куточків відбудеться вистава, створена режисеркою та авторкою концепції Мариною Рижовою, в якій поєднаються пластика Діани Коваль, художнє слово Наталії Насікан, фортепіанні імпровізації Гліба Щербакова і повстанські пісні на вірші Багряного у виконанні Сергія Бортника.

Фото: Національна філармонія запрошує 10 жовтня на унікальну подію - бесіду, присвячену музиці та її впливу на наш емоційний стан, під назвою "Почути і Відчути", приурочену до Дня ментального здоров'я. Модератором зустрічі стане музикознавиця Тетяна Новицька, з якою учасники обговорять емоційні аспекти музики та їх сприйняття в різні історичні періоди. На заході виступить піаніст Денис Кашуба, який виконає музичні твори. Також до нас завітає психотерапевтка з платформи онлайн психології Pleso, яка висвітлить, як музика впливає на психічне здоров'я, особливо під час війни, з точки зору сучасних наукових досліджень. Крім того, команда американського стартапу з українськими коренями Aspichi підготувала відео та аудіозапис творів Моцарта, виконаних струнним квартетом Київського камерного оркестру, для інтерактивного 360-градусного стримінгу у VR-шоломах. Усі бажаючі зможуть спробувати цю новітню технологію. А 4 жовтня в рамках Музичного салону відбудеться концерт, на якому прозвучать твори восьмирічного Вольфганга Моцарта. Шість флейтових сонат виконають флейтист Юрій Шутко та піаністка Анастасія Бика. Ці твори були написані під час перебування композитора в Лондоні в 1764-1765 роках, коли він разом із батьком і сестрою виступав перед місцевими аристократами, включаючи короля Георга ІІІ та його дружину, королеву Шарлоту, яка стала героїнею популярного пріквелу до серіалу "Бріджертони".

Фото: Національна філармонія 5 жовтня у програмі концерту "Людкевич 145", що пройде в межах туру Наталії Гордєєвої (скрипка) та Віоліни Петриченко (фортепіано) прозвучать твори визначного українського композитора Станіслава Людкевича. Слухачі матимуть нагоду почути прем'єрні виконання його варіацій для скрипки і фортепіано, які були віднайдені в рукописах та вперше видані завдяки співпраці з данським видавництвом "Svitzer". Програму доповнять інші рідкісні перлини Людкевича, зокрема соната для скрипки і фортепіано, колискова пісня, а також фортепіанні твори: "Ноктюрн після прочитаного листа від О.Ю.", "Тихий вечір" (тема з Брамса) і "Valse-Lente".

Related posts