Італія звертається до міністрів оборони G7 з попередженням про "несумісне" сприйняття глобальних викликів - Основні новини України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте та міністр оборони Італії Гвідо Крозетто під час засідання міністрів оборони держав "Великої сімки", яке відбулося в Неаполі, Італія, 19 жовтня 2024 року. / Фото Reuters
У суботу розпочалася зустріч міністрів оборони країн Групи семи (G7), на якій Італія, країна-господарь, попередила, що глобальні рамки безпеки стають дедалі хиткішими через конкуруюче бачення світу, передає Reuters.
Зустріч G7 стала першим зібранням міністрів, яке зосереджене на темах оборони, і проходить всього через кілька днів після того, як ізраїльські війська ліквідували лідера ХАМАС Ях'ю Сінвара. Багато західних лідерів вважають, що його загибель може відкрити нові можливості для вирішення конфлікту в Газі.
Італія головуватиме в G7 на ротаційній основі у 2024 році, в той час як Захід бореться з наступом Росії в Україні та військовою діяльністю Китаю навколо Тайваню, а також зі зростанням напруженості на кордоні Північної та Південної Кореї.
"Насильницька агресія Росії в Україні, критичні події на Близькому Сході, глибока нестабільність в африканських країнах південніше Сахари та зростаюча напруга в Індо-Тихоокеанському регіоні вказують на серйозні проблеми у системі безпеки," - зазначив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто у своїй вступній промові.
Офіційні представники Італії повідомили, що міністр оборони України Рустем Умеров зустрівся зі своїми колегами в Неаполі, де планується обговорення ситуації в Україні.
Попередивши, що найближчі прогнози щодо глобальної безпеки "не можуть бути позитивними", Крозетто - видатний член партії "Брати Італії" прем'єр-міністра Джорджії Мелоні - сказав, що напруженість підживлюється протистоянням між "двома різними, можливо, несумісними баченнями світу".
На думку Кросетто, існує два протилежні табори: перший складають держави та організації, які підтримують глобальний порядок, що базується на міжнародному праві, тоді як другий представлений тими, хто регулярно ігнорує демократичні принципи для реалізації своїх амбіцій, зокрема через свідоме використання військової сили.