Інвестори починають втрачати зацікавленість у розвитку "зеленої" енергетики через зростаючу кризу боргових зобов'язань, зазначає Конеченков.


Держава має запобігти накопиченню боргів за "зелену" електроенергію у 2025 році, оскільки їх наявність призводить до втрати інтересу інвесторів до будівництва нових потужностей "зеленої" генерації.

Про це в ефірі каналу Прямий розповів голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, нагадавши, що заборгованість перед інвесторами складає 35,8 млрд грн.

"Цей фактор справляє суттєвий негативний вплив на інвесторів, як тих, хто планує вкласти кошти, так і тих, хто вже здійснює свою діяльність в Україні. Вони стикаються з труднощами у своєчасному виконанні фінансових зобов'язань перед банками, що призводить до нарахування штрафів з боку кредитних установ. На жаль, цей процес поки що триває," - зазначив Конеченков.

Він зазначив, що уряд повинен вжити заходів для вирішення існуючих проблем, щоб уникнути подальшого накопичення боргів перед компаніями, що працюють у сфері відновлювальної енергії. Зокрема, це стосується фінансової стабілізації "Укренерго", яке відповідає за оплату послуг, пов'язаних із збільшенням частки електроенергії з відновлюваних джерел.

По-друге, за словами Конеченкова, державні установи повинні терміново визначити терміни погашення заборгованості.

"Коли ми підписували меморандум у 2020 році (з урядом. - Ред.), нам обіцяли протягом півтора роки повністю закрити питання боргів, але цього не вийшло", - пояснив представник інвесторів

Він підкреслив, що ці фактори негативно позначилися на довірі інвесторів до урядових структур і стали причиною зменшення обсягів інвестицій у сферу "зеленої" енергетики ще до початку широкомасштабного конфлікту.

"Якби держава дотримувалася своїх зобов'язань, ми б отримали значно більше інвестицій. Це стосується не лише вітрової та зеленої енергетики, а й загалом усієї України. Приклади збільшення боргових зобов'язань і безвідповідальності з боку держави негативно впливають на інвестиційний клімат - це безсумнівно", - підкреслив Конеченков.

Як повідомлялося, західні інвестори очікують, що держава якомога швидше вирішить боргову кризу в енергетиці, щоб прискорити будівництво нових потужностей розподіленої енергетики, зокрема відновлюваної.

Згідно з інформацією УВЕА, в Україні є можливість реалізувати близько 4 ГВт вітрових енергетичних проектів, які можуть бути реалізовані в найближчі кілька років.

Related posts