Представники уряду США оприлюднили звіт щодо надання допомоги Україні, підкресливши, що корупція залишається головною перешкодою на шляху відновлення країни.


Проблеми корупції і дотримання верховенства права в Україні можуть стати серйозним бар'єром на шляху економічного відновлення після війни та залучення іноземних інвестицій. Ці висновки представлені у квартальному звіті американських урядових інспекторів.

Урядові інспектори США, що здійснюють внутрішній аудит робочих процесів відповідних відомств, 14 листопада оприлюднили спільний звіт, в якому викладено результати перевірки операції "Атлантична рішучість". Ця операція охоплює питання протидії російському впливу в Україні та Європейському регіоні.

Звіт, що охоплює період з 1 липня до 30 вересня 2024 року підписали Роберт Сторч, інспектор Пентагону, Карделл Річардсон, заступник інспектора Державного департаменту та Пол Мартін, інспектор USAID.

У доповіді йдеться про оцінку Державного департаменту США, в якій підкреслюється, що Україна активно прагне до боротьби з корупцією, підтримує незалежні антикорупційні організації та реалізує реформи в контексті європейської інтеграції.

Документ також відзначає занепокоєння медіа щодо того, що корупційні практики ускладнюють Україні шлях до європейської інтеграції. Крім того, в ньому порушується питання політичного тиску на наглядову раду "Укренерго", що викликало стурбованість з боку Європейського Союзу та міжнародних фінансових організацій. Західні чиновники офіційно закликали український уряд припинити ці дії, підкреслюючи, що це може зашкодити їхній спільній здатності підтримувати "Укренерго" та інші пріоритети у сфері енергетичної безпеки, зазначили автори.

"Міжнародні спостерігачі очікують, що зима 2024-2025 буде складною для України, через масштабні та тривалі руйнування Росією української енергоінфраструктури, а також нестачу кваліфікованих кадрів в енергетиці", - мовиться в документі.

Пункт щодо корупції включено у короткий виклад основних положень звіту інспекторів.

У звіті також представлено аналіз наданої підтримки та еволюції подій за останній квартал:

- Автори наводять основні показники допомоги США з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З лютого 2022 року Конгрес виділив щонайменше $182.99 млрд на стримування Росії та відповідь на війну. Зокрема $131.6 млрд на безпекову допомогу, включно з $46.5 млрд - збільшення військової діяльності США в Європі і $45.78 млрд на поповнення зброї та боєприпасів наданих ЗСУ. $43.84 млрд було виділено на програми управління та розвитку, понад половина з цих коштів пішла на виплату зарплат українським держслужбовцям. Крім того, $40.08 млрд було виділено на гуманітарну допомогу.

США продовжили поставляти Україні машини, боєприпаси, зброю, артилерію та снаряди, міни та руйнівне обладнання. У звіті зазначається, що ЗСУ надають перевагу швидкісним та маневровим Bradley над американськими танками Abrams.

Операція ЗСУ в Курську. У своєму звіті автори наводять оцінки оборонної розвідки США, які підкреслюють, що курська операція досягла тактичних успіхів, проте не змогла суттєво відволікти російські війська від Сходу України.

Винищувачі F-16 вперше були використані Збройними силами України для виконання бойових завдань, здебільшого з метою захисту міст від ракетних атак. 26 серпня трагічно загинув український пілот у катастрофі F-16 під час спроби перехоплення російських ракет. Пентагон проводить розслідування цього інциденту і планує врахувати його результати в програмі навчання українських пілотів, як зазначено в документі.

Ударні операції ЗСУ проти російських активів. Згідно з інформацією, наданою військовою розвідкою США, атаки ЗСУ на російський флот та енергетичні об'єкти не справили суттєвого впливу на здатність Росії продовжувати військові дії. Хоча російські кораблі покинули Крим, важливі цілі в Україні залишаються доступними для їхніх керованих ракет. Дев'ять атак на нафтогазову інфраструктуру Росії призвели до тимчасових та локалізованих проблем з електропостачанням, але наявність надлишкових потужностей в енергомережі дозволила Росії швидко відновити постачання, як зазначається у звіті.

- У НАТО створюється нова структура командування, яка зосередиться на безпековій підтримці та навчанні для України на території Німеччини. Туди буде направлено сотні міжнародних фахівців.

- Підтримка бюджету. USAID надало додаткову допомогу Україні обсягом $3.9 млрд в рамках загального асигнованого пакету бюджетної підтримки, схваленого США в квітні 2024 року обсягом 7.87 млрд дол. Кошти пішли на фінансування виплат службам надзвичайних ситуацій, заробітньої плати працівникам освітньої системи, держслужбовцям, допомоги переміщеним особам, житлових та комунальних субсидій, вказують автори звіту.

- Санкції. За квартал уряд США розширив санкції проти Росії і вніс до санкційного переліку понад 400 осіб та організацій за підтримку Росії. На кінець вересня майже 5200 осіб та організацій було під санкціями США в рамках протидії Росії, йдеться в документі.

Related posts