Хто з народних депутатів відмовився підтримати дерусифікацію населених пунктів? Ось перелік за прізвищами.
18 вересня Верховна Рада провалила голосування за постанову про перейменування понад 330 окремих населених пунктів і районів, пов'язаних із російським імперським і радянським минулим.
Рух "Чесно" оприлюднив інформацію про депутатів, які покинули сесійну залу та не висловили підтримки процесу дерусифікації.
Зокрема, ухвала містила в собі план щодо зміни назв 15 міст, семи районів та кількох сотень сіл, які досі носять зросійщені або радянські найменування. До списку потрапили такі населені пункти, як Ватутіне, Южне, Новомосковськ, Первомайський, Павлоград та інші.
Фракція "Слуги народу" дала лише 132 голоси за - 57% від складу фракції.
Троє нардепів-"слуг" проголосували проти - це Роман Каптєлов, Андрій Мотовиловець і Степан Чернявський.
79 членів фракції "Слуга народу" (34%) утрималися від голосування або зробили вигляд, що не були присутніми в залі, повідомляє організація "Чесно".
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Найближчою до української мови є не російська. Сім міфів кремлівської пропаганди.
Найвищу підтримку отримали фракції "Європейська солідарність" з 81% голосів на користь та "Голос", яка набрала 65%.
Одночасно чотири депутати від ЄС "зникли" під час цього голосування.
Зокрема, картка Петра Порошенка не підтримала постанову про дерусифікацію (вона знаходиться у слоті, проте жодні дії не здійснюються).
Найменшу підтримку отримали депутатські групи, сформовані з залишків забороненої ОПЗЖ: ПЗЖМ з 5% голосів та "Відновлення України" з 17%.
У ході цього голосування 62 депутати заявили про свою "відсутність", хоча насправді перебували в залі та голосували з інших питань. Це свідчить про те, що саме в цей момент народні депутати вилучили свої персональні картки для голосування зі слотів, як повідомляє "Чесно".
Ще 75 депутатів не здійснили жодного голосування, тому в системі вони позначені як ті, що "не брали участі у голосуванні".
Найвищий рівень депутатів, які "зникли" під час цього голосування, спостерігається в депутатських групах ПЗЖМ (77%), "Відновлення України" (67%) та серед позафракційних депутатів (38%).