Кошти для війни зростуть: Росія розширює експорт нафти, обходячи санкції.
У липні російські компанії надали страхове покриття для 60% нафтових танкерів, що курсують з Росії до Індії, що є значним зростанням у порівнянні з 40% у грудні минулого року. Цю інформацію повідомляє "Reuters", посилаючись на дані з торгових і судноплавних джерел, як зазначає портал "Коментарі".
Російська нафта. Фото: з відкритих джерел
Відзначається, що російські страхові компанії набувають усе більшої ваги в забезпеченні постачання російської нафти до Індії, що сприяє збереженню експортних доходів Москви, незважаючи на західні санкції, накладені через масштабну агресію в Україні.
Зокрема, страхуванням російських нафтових танкерів у липні займалися Інгосстрах, Росгосстрах, Альфастрахування та ТСК Страхування.
Використовуючи послуги російських страховиків, країна-агресор може продавати нафту за ціною, вищою від встановленої G7, Європейського Союзу та Австралії - $60 за барель.
Відзначається, що західні компанії можуть здійснювати транспортування та страхування лише тієї нафти, яка продається за ціною, що не перевищує встановлену межу. У липні ці компанії надали страхове покриття для 40% російських танкерів, що прямували до Індії.
Понад 60% російських нафтових експортних постачань здійснюється морськими шляхами до Індії. У липні цього року Індія знову випередила Китай, ставши провідним імпортером російської нафти, незважаючи на те, що Пекін отримує нафту як трубопроводами, так і морським транспортом.
Читайте також на сайті "Коментарі" — Індія планує продовжувати імпорт значних обсягів нафти з російських компаній, яким надано право на такі операції через низькі ціни. Цю інформацію озвучив міністр нафти Індії Хардіп Сінгх Пурі в інтерв'ю агентству Reuters.
Міністр вказав на те, що західні санкції, введені проти Росії у зв'язку з її агресією в Україні, суттєво знизили можливості Москви отримувати високу ціну за свою сиру нафту. Індія, у свою чергу, готова закуповувати нафту та газ за найвигіднішими цінами, не зважаючи на політичні обставини та глобальні виклики.