Громади отримають 100 мільйонів євро для навчання відновленню: на що можна буде їх витратити?


Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.

Вона підкреслила, що майже 1500 українських територіальних громад повинні впроваджувати проєкти, спрямовані на їх відновлення та розвиток, відповідно до європейських стандартів. У цьому контексті Україна вже виконала ряд критеріїв, які дозволяють міжнародним партнерам надавати фінансування для відновлення. Як зазначила Шуляк, йдеться не тільки про ресурси для відбудови, а й про інвестиції в процеси, що наближають Україну до Європейського Союзу як сучасної країни.

"На сьогоднішній день ми активно обговорюємо питання відновлення, яке стане ключовим для кожної громади. Саме від їхньої роботи, а також від органів місцевого самоврядування, залежатиме якість планування цього процесу та впровадження нових принципів і європейських стандартів", - зазначила Шуляк.

Вона зазначила, що для належного навчання громад про те, як ефективно діяти відповідно до європейських стандартів та інтегрувати їх у процеси не лише відновлення, а й розвитку, третій компонент Ukraine Facility передбачає виділення 100 млн євро українським громадам.

"Ці кошти для того, щоб дати громадам сучасний і ефективний алгоритм планувати якісне відновлення і якісний розвиток. Вони дозволять громадам реалізовувати нові проєкти, пов'язані з відновленням, за європейськими стандартами. Так, щоб на місцях євроінтеграція не здавалась чимось таким далеким і недосяжним. Більше того, ці кошти спрямують саме на навчання представників громад, щоб вони могли ефективно працювати з міжнародними коштами", - пояснила Шуляк.

Вона також зазначила, що одним із показників виконання Україною умов програми Ukraine Facility є оновлення державної стратегії регіонального розвитку, яку Уряд затвердив наприкінці серпня. Згідно з цією стратегією, всі області зобов'язані до лютого 2025 року оновити свої обласні стратегії. У зв'язку з цим, в даний час громади також працюють над оновленням своїх стратегій.

Кожна з таких стратегій - державна, місцева і регіональна, повинні корелюватися між собою і коли вони будуть розроблені у відповідності до цього, очікується також конкретний план заходів для їх реалізації.

"Я впевнена, що в цьому процесі нам також допоможе Європейський Союз, адже він вже має затверджені стандарти. Серед них – ISO, критерії стійких громад, показники розумних міст і цифрової трансформації. Нам усім слід навчитися ефективно використовувати ці ресурси, тому важливо забезпечити відповідне фінансування," – підкреслила Олена Шуляк.

Related posts