Граючи з вогнем: чому участь північнокорейських військових у конфлікті може стати небезпечною для Путіна.


Північна Корея направляє своїх військових до Росії, щоб надати підтримку Володимиру Путіну в його зусиллях проти України. Проте стратегічний союз Кремля з північнокорейським лідером Кім Чен Ином може виявитися невигідним. Нещодавно обговорювалося можливе примирення на Корейському півострові. Під час зимових Олімпійських ігор 2018 року Кім Йо Чжон, сестра Кім Чен Ина, стала символом злагоди, відвідавши Південну Корею та присутня на матчі жіночої хокейної команди, що складалася з гравців обох країн. Однак тепер Кім Йо Чжон стала одним із найбільш відданих прихильників жорсткої політики в КНДР, що постійно підживлює ідеологічний конфлікт із Південною Кореєю та США.

Нещодавно Кім Чен Ин охарактеризував Південну Корею та Україну як "неблагонадійних собак, виведених США" і висловив загрозу застосування ядерної зброї. Це стало реакцією на інформацію про те, що його режим направляє військових до Росії — для підтримки Володимира Путіна у війні з Україною. У відповідь НАТО виступило з попередженням для Північної Кореї, на що сестра Кіма також відреагувала різкою заявою. Вона образила Південну Корею та Україну, назвавши їх "божевільними", які наражають на небезпеку всіх "маргіналів".

"Ніхто не знає, чим закінчиться наша відплата і помста", -- сказала вона.

Не дивно, що Північна Корея виступає на боці росії у війні в Україні. Адже диктатура вважалася міжнародним вигнанцем, не в останню чергу через постійні провокації з ядерною програмою та випробуваннями балістичних ракет. Диктатура Кіма рада мати будь-якого партнера, який може допомогти їй вийти з ізоляції. З іншого боку, для москви тактика з Північною Кореєю є ризикованою. Союз між путіним і Кім Чен Ином показує, що російська армія залежить від допомоги, а кремль -- від диктатури Кіма, пише видання T-online.

Немає сумнівів, що північнокорейські підрозділи були розгорнуті в східному військовому окрузі росії з метою проведення навчань. Супутникові знімки показують, що для солдатів були вириті окопи для тренувань. Є відео, на якому північнокорейські вояки в російській формі запасаються спорядженням, таким як рюкзаки й похідні ліжка в таборі в росії.

Також варто зазначити, що під час візиту президента Росії до Пхеньяну в червні Кім Чен Ин і Володимир Путін підписали угоду, що передбачає взаємну допомогу. Це означає, що у випадку нападу на територію Росії, схожого на інцидент в Курській області з Україною, Путін може звернутися до свого нового стратегічного партнера за військовою підтримкою. Хоча армія Північної Кореї оснащена застарілим обладнанням і в цілому не є дуже сучасною, Кім Чен Ин пропонує те, що потрібно Путіну: новий ресурс для військових дій в Україні та велику кількість звичайних боєприпасів радянського виробництва.

Проте розгортання військових сил Північної Кореї стикається з низкою труднощів. Мовний бар'єр та різниця у тактичній підготовці між російськими і північнокорейськими військовими можуть призвести до того, що Москва використовуватиме війська Кім Чен Ина в ролі резерву або для виконання специфічних завдань на території Росії, що дозволить їй перекинути більше власних військових до України. Водночас, хоча Кім Чен Ин має в своєму розпорядженні значну кількість солдатів, їх бойовий досвід залишається на низькому рівні. Проте ситуація може змінитися в умовах українського конфлікту. Ще одним аспектом є те, що Північна Корея активно прагне ізолювати своє населення від зовнішнього світу, щоб не поставити під загрозу стабільність свого режиму. Крім того, північнокорейські військовослужбовці можуть опинитися в полоні під час бойових дій в Україні, як зазначено в статті.

Таким чином, наразі залишається невідомим, яким чином путін планує перемістити війська з Північної Кореї. Відомо одне: Україна та її союзники готові до дій, і це може не бути вигідно для путіна. Зокрема, президент України Володимир Зеленський прагне донести до світової спільноти інформацію про північнокорейських військових в Україні. Це також має стратегічний сенс: Київ сподівається на посилення підтримки з боку західних країн, зокрема Південної Кореї, у разі, якщо режим Кіма справді вирішить активно втрутитися у конфлікт.

Це викликано тим, що розміщення північнокорейських військових сил у Росії змушує Південну Корею вжити заходів. Президент Південної Кореї Юн Сок Йол 24 жовтня охарактеризував ці дії як "провокаційні" та оголосив про намір відповісти.

За даними військових аналітиків Global Firepower, Південна Корея має п'яту найсильнішу армію у світі, але досі залишалася осторонь війни в Україні. На це є дві основні причини. путін має важелі впливу на Сеул, оскільки Південна Корея отримує третину збагаченого урану, необхідного для роботи своїх 26 атомних електростанцій, з росії. Російський президент також шантажує Південну Корею озброїти диктатуру Кіма, якщо південнокорейський уряд постачатиме зброю Україні. Незважаючи на прохання НАТО, Південна Корея досі утримувалась від допомоги Україні, тому москва завжди називала цю країну найдружнішим представником у списку "недружніх держав", який кремль склав після свого вторгнення в Україну у 2022 році. Але тепер це може змінитися.

Вважається малоймовірним, що війська Південної Кореї в даний момент можуть безпосередньо залучитися до бойових дій на стороні України. Натомість, більш ймовірно, що Сеул забезпечить постачання зброї, важкої техніки та боєприпасів. Крім того, південнокорейські військові надаватимуть розвідувальну підтримку Києву. Південна Корея планує обмінюватися своїми знаннями, а за необхідності, проводити допити північнокорейських військовополонених в Україні, щоб отримати важливу інформацію для власних цілей.

Сполучені Штати також усвідомлюють можливість значного загострення ситуації. Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив: "Це вплине не лише на Європу, а й на розвиток подій в Індо-Тихоокеанському регіоні".

НАТО найближчим часом планує провести обговорення щодо своєї реакції, яка може виявитися досить серйозною.

У столиці США це стимулюватиме дискусії щодо можливості використання дальнобійної зброї проти об'єктів у Росії. Проте вже зараз звучать заклики до американських військових щодо активних дій проти північнокорейських сил в Україні.

Путін, безсумнівно, ризикує, якщо Північна Корея вирішить залучити свої війська до конфлікту в Україні. Інші країни, такі як Польща, можуть також почати активніше діяти в цій ситуації. У Варшаві існують сили, які підтримують ідею введення миротворців НАТО в Україну або створення безпольотної зони для захисту від російських авіаударів, як зазначається в статті.

Раніше аналітики застерігали, що участь Північної Кореї у конфлікті в Україні може призвести до ескалації і загрожувати початком Третьої світової війни.

Related posts