Глобальна система управління потребує реформування на благо народів світу, - заявив прем'єр-міністр Бельгії.


Сьогодні в Нью-Йорку, під час свого виступу на Саміті майбутнього в контексті Генеральної Асамблеї ООН, прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо зробив відповідну заяву. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Настав момент для трансформації глобальної системи управління та створення міжнародної фінансової структури, яка буде служити всім, особливо найбільш уразливим групам населення. Жодна з цілей, визначених у Пакті майбутнього, не буде реалізована без прогресу в цій важливій сфері. Хоча існуюча система пропонує інструменти для світового розвитку, вона також підкреслює зростаючу нерівність між країнами. Бельгія займає лідируючу позицію та виступає за підвищення ефективності багатосторонньої системи", - зазначив бельгійський лідер.

Він підкреслив, що в сучасному світі людство має справу з серйозними проблемами, такими як прискорення кліматичних змін, пандемії та збройні конфлікти, які торкаються життя мільйонів. Отже, настав момент, коли світові керівники повинні виконати свої обіцянки, подолати розбіжності між народами і, згуртувавшись, працювати над покращенням життя людей на нашій планеті.

"По-перше, ми повинні виконувати наші зобов'язання перед міжнародним порядком, що ґрунтується на правилах. Наше завдання - бути прикладом, дотримуючись міжнародного права та принципів Хартії ООН, з повагою до прав, які прописані в універсальній Декларації прав людини. Дотримання цього документа надавало можливість запобігати конфліктам, створювати комфортні умови для розвитку новітніх технологій, а також залучати громадянське суспільство до процесів прийняття рішень", - підкреслив Александр Де Кроо.

Він визнав, що людство наразі стикається із глобальним "сповзанням" від дотримання прав людини. Лідери деяких країн світу дедалі частіше ставлять інтереси понад цінностями, консервативні та популістські рухи утискають права жінок та дівчат, спроби переписати універсальні права людини продовжуються роками.

"Ми повинні протистояти цьому відкату. Захисники прав людини повинні бути в безпеці, свобода слова має бути гарантована, а політики повинні відповідати за свої дії", - підкреслив прем'єр-міністр Бельгії.

На думку експерта, важливо інтегрувати державне фінансування міжнародного розвитку з зростаючими інвестиціями з приватного сектора. Це дозволить забезпечити стале та інклюзивне зростання, яке буде більш стратегічним і зможе ефективно реагувати на глобальні виклики та дисбаланси в багатосторонній системі.

Александр Де Кроо зазначив, що виклики, з якими сьогодні стикається людство, є неминучими, але існує колективна воля для їх подолання. Це знайшло відображення у Пакті майбутнього, який спрямований на досягнення результатів.

"Бельгія прагне активно долучитися до реалізації концепції ООН 2.0, щоб забезпечити світле та справедливе майбутнє не лише для наших громадян, а й для всієї Землі," - зазначив голова бельгійського уряду.

За інформацією Укрінформу, в неділю Генеральна Асамблея ООН ухвалила ключовий документ Саміту майбутнього, відомий як "Пакт майбутнього", незважаючи на опір з боку Росії. Цей 42-сторінковий документ відображає прагнення країн вирішити глобальні виклики, що охоплюють теми, як-от військові конфлікти, зміна клімату, розвиток штучного інтелекту, а також необхідність реформування ООН та інших міжнародних інституцій.

У понеділок на Саміті майбутнього, який проходить у головному офісі ООН у Нью-Йорку, виступить український президент Володимир Зеленський.

Related posts