"Газпром" опинився на вершині антирейтингу: медіа назвали компанію найприбутковішою у Росії.


Санкції і втрата європейського ринку збуту зробила найбільшу російську корпорацію "Газпром" найзбитковішою компанією у 2023 році. Це свідчить про глибину кризи, в якій опинилася газовидобувна індустрія РФ.

Згідно з інформацією, що надходить з російських ЗМІ, у 2023 році "Газпром" зазнав рекордних чистих збитків у розмірі $6,1 млрд (583,1 млрд рублів). Однак дані за перше півріччя 2024 року вражають своєю суперечливістю: одні медіа повідомляють, що компанія змогла досягти чистого прибутку близько $12 млрд (1,1 трлн рублів), тоді як інші стверджують, що "Газпром" знову опинився в мінусі, зазнавши збитків у розмірі $5,56 млрд (480 млрд рублів).

На другому місці за збитковістю опинилося спільне підприємство російського "Сібур Холдинг" і китайського Sinopec - "Амурський газохімічний комплекс", який закрив фінансовий рік з 71,9 млрд рублів в "мінус". Старт виробництва на підприємстві перенесли на 2027 рік через введення західних санкцій на постачання обладнання.

Також до пʼятірки найзбитковіших російських компаній потрапили Ozon ($450 млн чистих збитків), "Об'єднана авіабудівна корпорація Ростеху" ($360 млн чистих збитків) та соціальна мережа VK ($360 млн чистих збитків). Крім того, серед В рейтинг збитковості російського Forbes також потрапила вугільна компанія "Мєждурєчьє" ($340 млн чистих збитків), "Московський метрополітен" ($320 млн чистих збитків), російське державне "Агентство зі страхування вкладів" ($310 млн чистих збитків) та пивоварна компанія "Балтика" ($290 млн чистих збитків).

Водночас, згідно з даними видання, група компаній "Русгаздобича" зменшила суму чистого збитку. У 2022 році цей показник складав $1,6 млрд (156,6 млрд рублів), а у 2023 - $320 млн (30,3 млрд рублів). Загалом, за підсумками 2023 року сумарний збиток російських компаній, що потрапили до рейтингу, перевищив $9,4 млрд (900 млрд рублів).

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що австрійська компанія Wien Energy, яка є одним із останніх великих партнерів "Газпрому" в Європейському Союзі, оголосила про намір повністю припинити закупівлі російського газу з 2025 року. Ця компанія, яка забезпечує газом понад 2 мільйони споживачів у Відні та навколишніх районах, уклала угоди на постачання газу з Північної Африки, Північного моря, а також на закупівлю зрідженого природного газу (ЗПГ), що дозволить покрити 12% загальних потреб Австрії.

Related posts