Європейський Союз висловив незадоволення планами віцепрем'єр-міністра Сербії щодо зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.
Керівництво Євросоюзу попередило Сербію про те, що підтримка зв'язків із Москвою під час повномасштабного російського вторгнення в Україну несумісна з цінностями європейського блоку і процесом вступу до ЄС.
Попередження кандидатській країні на вступ до ЄС було надіслане після оголошення про заплановану зустріч віцепрем'єра Сербії Александра Вуліна з президентом Росії Володимиром Путіним під час економічного форуму у Владивостоці цього тижня. В офісі Путіна повідомили, що зустріч з Вуліним відбудеться 4 вересня, а також цього ж дня він проведе переговори з офіційними представниками Китаю та Малайзії.
"Європейський Союз чітко дав зрозуміти своїм партнерам, що відносини з Росією не можуть залишатися такими ж, як раніше, після її невиправданої та агресивної війни проти України", – зазначили у Брюсселі у відповідь на запит Балканської служби Радіо Свобода. У столиці ЄС також підкреслили, що "Європейський Союз прагне бачити у всіх країнах-кандидатах надійних європейських партнерів, які поділяють спільні принципи, цінності та питання безпеки".
Прем'єр-міністр Сербії Мілош Вучевич в інтерв'ю Балканській службі Радіо Свобода зазначив, що дізнався зі ЗМІ про заплановану зустріч, але, за його словами, "немає нічого визначного чи надзвичайного у зустрічі Вуліна з Путіним у Росії". "Наші дипломатичні відносини з Росією залишаються незмінними, і ніхто не забороняє зустрічі з її представниками", - підкреслив Вучевич. Він також заявив, що Сербія не підтримує війну в Україні й виступає проти порушення її територіальної цілісності.
Мілош Вучевич нагадав про зустріч Путіна влітку цього року з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, чиї дії також викликали різку критику з боку керівництва ЄС. "Ми не вибачатимемося за нашу політику. Ми можемо її пояснити", - сказав Вучевич.
Заступник прем'єр-міністра Александар Вулін перебуває під санкціями Сполучених Штатів Америки, зокрема через його зв'язки з Російською Федерацією.
31 серпня президент Сербії Александар Вучич спростував твердження про свої близькі взаємини з Путіним, запевняючи учасників конференції з питань безпеки в Празі, що його держава не виступає "троянським конем" Москви. Це сталося попри те, що Белград відмовився долучитися до санкцій проти Росії у відповідь на її масштабне вторгнення в Україну.