Дрон вчинив напад на Костянтина Гудаускаса, керівника фонду "Буча Хелп", але волонтеру вдалося уникнути біди завдяки РЕБ.
Волонтера Костянтина Гудаускаса від російського дрона врятувало диво і засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), його автівка згоріла / фото з особистого архіву
Керівник Фонду "Буча Хелп" Костянтин Гудаускас став свідком нападу російського безпілотника під час волонтерської місії. В результаті атаки його автомобіль знищено вогнем, але сам волонтер зміг вижити.
"Сьогодні я святкую свій другий день народження. Вдячний Богу та нашим військовим. Слава Ісусу Христу! Слава Збройним Силам України!" - поділився Гудаускас на своїй Facebook-сторінці після події.
Гудаускас разом із колегою Світланою Німець доставляли технічні засоби українським військовим на лінії фронту. За його словами, ворог відслідковував їхню машину за допомогою дронів.
"Ми поїхали 30 вересня по всій лінії фронту: Запоріжжя, Донеччина, Дніпропетровщина і Харківщина, щоб привітати наших хлопців. Останнім у нас був візит до танкістів. Привітали, переночували і сьогодні поверталися. Там є така дорога, там три кілометри від орків. У нас РЕБ (засіб радіоелектронної боротьби) спрацював. Дві спроби нас було уразити", - розповідає волонтер.
Під час цієї поїздки волонтерів "супроводжував" російський безпілотник "Орлан", який коригував дії інших дронів. Волонтери змушені були ховатися в посадках, вимикати фари і рухатися дуже обережно, аби уникнути удару.
"Нас під пильним оком Орлана. Ми ховалися в посадці, оскільки FPV дрон спостерігав за нами. Орлан коригував ситуацію, спостерігаючи за всім, що відбувається. Після цього ми вимкнули фари та повільно вирушили до наших танкістів. Провели ніч там, вранці вручили їм подарунки та привітали. Коли вирушили далі, виявилося, що єдина дорога, якою ми могли їхати, проходила всього в трьох кілометрах від ворога. І в той момент вони запустили свої "пташки", - поділився волонтер."
Костянтин Гудаускас уточнив, що російські дрони технічно можуть долітати до Покровська завдяки технічно грамотним піходам ворога, який піднімають у повітря базовий коптер - базову станцію, і через неї керує іншими FPV-дронами, відправляючи їх ще далі.
Нагадуємо, що в листопаді відбудеться прем'єра фільму "Буча", створеного на основі особистого досвіду Костянтина Гудаускаса. Під час російської окупації Бучі в березні 2022 року він, будучи громадянином Казахстану, рятував людей і організовував їх евакуацію з міста.
"Прем'єра фільму запланована на 7 листопада. Крім того, стрічка отримала запрошення на ювілейний кінофестиваль у Варшаві, який відбудеться в жовтні. Я також отримав запрошення на цей фестиваль," - розповів волонтер.
Фільм "Буча" заснований на подіях, що відбулися в березні 2022 року, і висвітлює жахливі факти вбивств, вчинених російськими військовими проти людей лише за їх українське походження. "Це не лише оповідь про евакуацію, а й про справжні наміри росіян, які прийшли на нашу землю з метою вбивати людей через їх етнічну належність," - акцентував Гудаускас.
На його думку, в процесі евакуації суттєву підтримку надавало Головне управління розвідки України. Фонд "Буча Хелп", створений внаслідок цих подій, нині активно займається допомогою як українським військовим, так і цивільному населенню.
"Ми усвідомлюємо важливість наших дій. Ніхто, ні у Львові, ні в Києві, ні в Полтаві, не може бути впевнений у завтрашньому дні, адже небезпека може загрожувати будь-якої миті. Нам потрібно підтримувати наших захисників, адже це означає підтримувати себе. Фронт і тил стають єдиними, і в такому разі тил перетворюється на фронт," - підкреслив Костянтин Гудаускас.