Дезінформація про те, що Росія вразила позицію "найманців" НАТО.
Пропагандистське джерело розповсюджує відомості про те, що 15 жовтня 2024 року Росія здійснила точковий удар по нібито розташуванню "найманців" НАТО в Миколаєві.
Проте це -- неправда. Насправді внаслідок російського ракетного удару цього дня постраждали цивільні жителі, також було пошкоджено цивільні об'єкти. Про це повідомляють у проєкті VoxCheck.
15 жовтня російські війська здійснили обстріл Миколаєва, використовуючи ракети С-300. Внаслідок цього нападу постраждали цивільні об'єкти, зокрема приватні житлові будинки, інфраструктурні споруди, ресторанний комплекс та інші. Інформацію про інцидент надали Державна служба з надзвичайних ситуацій та голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. У результаті обстрілу загинула одна жінка, а 16 осіб отримали поранення.
Пропагандистський матеріал містить зображення пожеж, опубліковані ДСНС. Вони показують наслідки ракетного обстрілу, проте жодне з цих фото не слугує підтвердженням удару російських військ по позиціях "натівських найманців". У публікації відсутні вагомі доводи, а також використовуються стандартні висловлювання про так званих "найманців" в рядах ЗСУ. Це є типовим російським наративом, що має на меті дискредитувати Україну.
Дмитро Василець, відомий проросійський блогер і пропагандист, поширив дезінформацію про нібито "найманців НАТО" на місці події. У 2015 році його затримали за допомогу сепаратистському телеканалу "Новороссия ТВ", але вже у 2018 році він був звільнений. Після цього блогер переїхав до Росії перед початком повномасштабної війни, де продовжує вести свою пропагандистську діяльність проти України. На початку 2024 року Служба безпеки України повідомила Васильцю про підозру у публічних закликах до насильницької зміни влади або повалення конституційного порядку.
Зрештою, інше пропагандистське джерело повідомляє, що приліт було зафіксовано по складах ЗСУ. Тобто ця версія суперечить версії про приліт у місце дислокування "найманців". Відповідно, у такий спосіб росіяни прагнуть виправдати обстріл цивільних об'єктів, заявляючи, що там знаходяться військові, техніка чи склади з боєприпасами.