Народного обранця Артема Дмитрука оголошено в міжнародний розшук.


Правоохоронні органи не розголошують ім'я розшукуваного народного депутата, але за обставинами справи можна припустити, що йдеться саме про Дмитрука.

За інформацією, яку надано, прокурори подали клопотання до Печерського районного суду Києва, яке підписав генеральний прокурор Андрій Костін. Це клопотання стосується обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для підозрюваного.

Колись Дмитрука запросили на допит до слідчого, але у визначений час він не з'явився і не пояснив причину своєї відсутності.

Зазначимо, що 24 серпня народний обранець Артем Дмитрук здійснив нелегальний перетин українського кордону з Молдовою.

Вже 25 серпня, після того як стало відомо про втечу нардепа, генеральний прокурор повідомив Дмитруку про підозру в нападі на правоохоронця та військового і спробі викрасти зброю.

За інформацією слідства, йдеться про два окремі випадки. В одному з них депутат разом із групою осіб в Одесі напав на правоохоронця, завдавши йому тілесних ушкоджень і намагаючись відібрати зброю (раніше про це офіційно не повідомлялося). У іншому випадку йдеться про бійку в центрі Києва, що сталася в жовтні 2023 року, за участю Дмитрука та депутата від "Слуги народу" Олександра Куницького. Під час конфлікту народний депутат наніс кілька ударів, зокрема в голову, колишньому військовому.

Підозру Дмитруку оголосили за кількома статтями Кримінального кодексу: умисне заподіяння групою осіб тілесних ушкоджень правоохоронцеві при виконанні ним службових обов'язків, викрадення групою осіб вогнепальної зброї, умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що Артемові Дмитруку було надано допомогу у перетині кордону, ймовірно, з боку посадових осіб різних державних установ.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Артем Дмитрук може втратити депутатський мандат за підсумками розслідування та відповідно до семи пунктів, визначених у статті 81 Конституції України.

Артем Дмитрук був обраний депутатом Верховної Ради у 2019 році від партії "Слуга народу". Був членом Комітету з питань правоохоронної діяльності. У листопаді 2021-го Дмитрука виключили зі складу фракції та комітету після того, як він дав інтерв'ю підозрюваному в держзраді Анатолію Шарію, де заявив про своє розчарування в "Слузі народу".

Дмитрук здобув широку відомість через численні скандали, зокрема через свою антивакцинаторську риторику та підтримку УПЦ МП. У 2020 році він зробив символічний жест, поклавши квіти біля Будинку профспілок в Одесі, де 2 травня 2014 року загинула група прихильників сепаратизму. У січні 2022-го він викликав резонанс, влаштувавши бійку в Одеській міськраді, аби прорватися до зали засідань.

У поточному році Дмитрук став іподияконом УПЦ МП, а в лютому сплатив заставу за ієродиякона УПЦ МП Павла Музичука, якого підозрюють у виправдовуванні збройної агресії РФ. У листопаді 2023 року Дмитрук разом із групою депутатів від "Слуги народу" та колишньої "ОПЗЖ" звернулися до спікера Руслана Стефанчука з вимогою направити законопроєкт "про заборону УПЦ МП" до Венеційської комісії, щоб уповільнити його розгляд. У квітні 2024 року журналісти Bihus.Info виявили, що Дмитрук співпрацював із підозрюваним у державній зраді священником УПЦ МП Сергієм Чертиліним, щоб протидіяти прийняттю законопроєкту №8371, який передбачає заборону організацій, пов'язаних із РПЦ.

Related posts