"Чорні списки" та додаткові перевірки: які зміни чекають на систему харчування ЗСУ та як це вплине на її забезпечення?


В Україні планується реформування системи постачання їжі для Збройних сил. Перший етап реалізації нової системи відбудеться у кількох регіонах у 2025 році. Це повідомлення наводить портал "Коментарі", посилаючись на дані Міністерства оборони України.

Закупівельна агенція Міністерства оборони "Державний оператор тилу" презентувала інноваційну модель забезпечення. Пілотний проєкт розпочне свою діяльність у 2025 році в столиці України, Києві, а також у Київській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській та Кіровоградській областях.

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков повідомив, що з лютого наступного року запровадять одночасно дві моделі: нинішню та нову, що перебуває на етапі пілотного впровадження.

У рамках пілотної моделі введуть наступні зміни:

Постачальник отримає компенсацію за вартість товару, а також оплату за надані послуги (складські та транспортні) відповідно до угоди про рівень обслуговування (SLA). Буде встановлено та зафіксовано максимальну ціну для каталогу.

Більшість товарів (75%) будуть обиратися через відкриті закупівельні майданчики ДОТ, де постачальники укладатим контракти з виробниками. Щодо інших категорій, постачальники матимуть можливість самостійно вибирати субпідрядників. Однак, ДОТ залишає за собою право заблокувати виробників у випадку невідповідності стандартам якості або порушення етичних норм.

Уся продукція спочатку надходитиме до розподільчого центру, а лише після цього буде відправлена до військових частин. Цей додатковий етап забезпечить контроль якості, в якому братимуть участь фахівці ДОТ.

ДОТ запровадить "чорний список" для постачальників і виробників, які раніше порушували свої договірні зобов'язання.

У Міноборони очікують, що такі зміни дозволять покращити якість харчових продуктів, які отримують ЗСУ.

Related posts