"Чому ми не завдаємо ударів по Москві?": фахівець з оборони роз'яснив, як російські безпілотники досягають Києва


Як можна протидіяти спробам противника пройти нашу ППО та чому важливе миттєве інформування.

Київ пережив третю за останні чотири дні потужну повітряну атаку ворога. Росіяни продовжують повітряний терор столиці та столичного регіону.

За даними Київської міської військової адміністрації, цього разу противник використав лише ударні безпілотні літальні апарати типу "Shahed". У столиці повітряна тривога оголошувалася двічі і тривала всю ніч, понад шість годин.

Загалом, за даними Повітряних сил, у ніч на 29 серпня ворог атакував Україну 3-ма керованими авіаційними ракетами Х-59/69 і 74-ма ударними БпЛА. 14 ударних дронів локаційно втрачені (упали) на території України, ще 60 були збиті.

Характерною рисою цієї атаки є те, що вона знову здійснювалася хвилеподібно. Ворожі засоби повітряного нападу змогли проникнути на територію Києва, де їх було збито силами ППО. За попередніми даними, над столицею було знищено понад десяток ударних дронів.

Військовий аналітик Ігор Козій зазначає, що противник безперервно коригує траєкторії польоту своїх ударних безпілотників, що дозволяє їм проникати на міську територію.

"Останній рейд ворожих безпілотників проходив над Дніпром і між кручами Дніпра, де їх не змогли вчасно виявити за допомогою радіолокаційних систем. Вважаю, що саме це дозволило дронам наблизитися до Києва. Росіяни постійно змінюють тактику атак. Так, вони можуть повторювати певний стиль своїх дій, це правда, але також вносять корективи - це військова тактика як у повітрі, так і на землі", - розповідає ТСН.ua Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва.

Експерт додає, потрібно налагодити більш конструктивну взаємодією між військовими та цивільним населенням.

"Я маю на увазі своєчасне сповіщення про цілі, які дуже низько летять вздовж річок. У таких місцях "Шахеди" досить складно вистежити за допомогою локаторів. Тому потрібне своєчасне, а ще краще миттєве інформування військових про повітряні цілі. І тут дуже важливий момент швидкої передачі інформації, адже дрон летить 200-300 кілометрів на годину і важливо про це повідомити завчасно. Також ворожі дрони постійно змінюють свій напрямок руху, що теж впливає на ефективність їх знищення", - каже Ігор Козій.

Фахівець наголошує, що противник також модернізує свої авіаційні засоби атаки і докладає всіх зусиль, щоб обійти наші системи протиповітряної оборони.

"Ворог ретельно відслідковує наші дії, уважно їх аналізуючи. Така поведінка є характерною для війни, тому противник постійно намагається протидіяти нам. Як наслідок, ми змушені були збивати ворожі дрони навіть над столицею. Що ж, така реальність. Звісно, можна розглянути можливість розміщення засобів ППО на катерах вздовж Дніпра. Однак, наразі, я сумніваюся, що у нас вистачає ресурсів для цього. Водночас, ідея створення військових флотилій, включаючи сили протиповітряної оборони, може мати певний інтерес і перспективи. Особливо з точки зору виявлення ворожих цілей, коли об'єкти рухаються вздовж Дніпра або намагаються сховатися за кручами", - зазначає Ігор Козій.

Фахівець зазначає, що противник продовжуватиме здійснювати авіаційні атаки на Київ, оскільки має відповідні можливості. Ми не володіємо точною інформацією щодо кількості наявних у нього безпілотників, їх виробництва на російських підприємствах та поставок з Ірану. Відомі лише приблизні дані.

Авіаудари триватимуть, оскільки вони створюють морально-психологічний тиск на населення. Попри те, що під час останньої атаки в Києві не було постраждалих, люди все одно перебувають у стані морального та фізичного виснаження, що є на руку противнику. З цієї причини я не розумію, чому ми не відповідаємо обстрілами Москви. Хіба там немає стратегічних об'єктів? Вони є, і це ті ж самі об'єкти, що й у нас, включаючи центри ухвалення рішень. Нам потрібно знайти ресурси для нанесення відповідних ударів. Згадаймо випадок із Сербією, коли американські винищувачі провели точкову операцію, повністю знищивши місцеве міністерство оборони, але не зачепивши сусідні житлові будинки. Ось так і має бути!" - підсумовує Ігор Козій.

Раніше видання ТСН.ua повідомило про атаку дронів на Київ: поліція продемонструвала наслідки ворожого удару (фото).

Перегляньте також:

Дуель дронів між Москвою та Києвом: чи очікувати повторних атак і до чого тут "ляпас" Путіну

Руйнування дамби Київської ГЕС: експерт пояснив, до чого бути готовими

Related posts